Zaorálek: Nepřijatelné záměry ANO

babis koblihy
28.8.2017 12:53
Jako lídr ČSSD pro sněmovní volby objíždí Lubomír Zaorálek postupně Českou republiku. Letos odložil dovolenou na neurčito a v každém kraji diskutuje se spolustraníky. Tématem jsou říjnové volby do Poslanecké sněmovny a vše, co s nimi souvisí. V sobotu 26. srpna byl místem diskuse zcela zaplněný Steinerův sál Lidového domu v Praze. S pražskými sociálními demokraty kromě Zaorálka diskutoval i Petr Dolínek, lídr pražské sněmovní kandidátky ČSSD.

Hnutí ANO dosud nedokázalo předložit svůj politický program, přestože je téměř čtyři roky součástí vládní koalice. Předvolební program se prý dle vyjádření Andreje Babiše v současné době dopracovává a bude zveřejněn začátkem září. Zatím se občanům nabízejí dílčí líbivá prohlášení.

Jde o obdobný populismus, jako když na zvolení kamkoli aspirující zbohatlík na pěší zóně rozdává koblihy. To vděčný „Čecháček“ snadno spolkne a rád mu daruje svůj hlasovací lístek.

Lubomír Zaorálek při sobotním setkání zdůraznil, že programovým cílem sociální demokracie musí být zvýšení životní úrovně lidí. V konkrétních položkách – stabilizovat veřejné služby, především zdravotnictví, vyřešit sociální bydlení, pravidelně valorizovat důchody.

Zásadní bude programová polemika s hnutím ANO v oblasti zdravotnictví. Hnutí prosazuje privatizaci jednotlivých zdravotnických zařízení a konkurenceschopnost zdravotních pojišťoven – podle Zaorálka nepřijatelné! Podle čeho se má hodnotit výkonnost privátní nemocnice? Privátní podnik se hodnotí podle zisku, tvrdí Zaorálek. Pokud nemocnice ušetří či vydělá deset milionů, bude to na úkor pacientů!

Oleg Gubin   

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.