ZÁPAD VYVÁŽEL SVÉ RADIKÁLY, ABY SE VYŘÁDILI V SÝRII

klavesnice stvan
30.3.2016 20:55
Z dřívější tvrdé cenzuty se stala tvrdá editorizace v mediích. Pražská klafárna reagovala na rudou barvu jednotně. Výjimkou byly dva články. Jeden je všeobecně ke shlédnutí: USA vyšlou do východní Evropy plně vyzbrojenou brigádu. Ten druhý má nadpis: Západ vyvážel své radikály, aby se vyřádili v Sýrii.

Sleduji, jak pražská blafárna, prorostlá do „po vzoru (příkazu) Bruselu sjednocených medií“ to dopracovala při návštěvě čínského prezidenta až k vyšetřování smlouvy na získání koaly zápůjčkou do naší ZOO. Věřte nevěřte, ale reportérka se ředitele ZOO zeptala, zda při projednávání přesunu toho zvířátka (nikoliv z Číny, ale z jiné ZOO, kde se narodilo), tedy zda byla řeč nebo zápis na téma „dodržování lidských práv“. Pán pravil, že „samozřejmě nikoliv“ a těžko říci, co by odpověděl, kdyby nablízku nebyly kamery.  

Dočkali jsme se nikoliv jenom  cenzury, ale tvrdé editorizace. Těch příkladů by za těch pár dnů bylo mnoho. Ale já kupodivu chci poukázat na dvě zprávy, které z tohoto protičínského tažení vybočují. Také nejsou vůbec o Číně. Asi byli všichni cenzouři přesunuti za pomyslné házení špíny na vše čínské.  Ale k těm dvěma odchylkám.

Tu první zprávu jste nepochybně zaznamenali. Dá se sehnat, když si překopírujete:       

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398949-usa-vyslou-do-vychodni-evropy-plne-vyzbrojenou-brigadu.html

Konečně jsme se dočkali. Opět nás bude někdo osvobozovat. Takové drobné zpestření:

Pokud si k tomuto článku na Novinky.cz vyjedete i diskuzi, tak zjistíte, že přes 99 procent čtenářů jsou zaprodanci Putina. V tom lepším případě.

Tu druhou zprávu jsem nedokázal ve tvaru pro internetové sledování najít. Týká se jedné zcela specifické  příčiny teroristických útoků. Toto téma bylo také jinak překryto čínskými vlajkami a také svetříkem pana prezidenta, který měl čirou náhodou stejný odstín ...

Článek byl publikován v MF Dnes (opravdu!) ve středu 30.března 2016, na straně 6, pod názvem „ZÁPAD VYVÁŽEL SVÉ RADIKÁLY, ABY SE VYŘÁDILI V SÝRII“. Autorem je pan Milan Vodička, redaktor MF DNES (sic!). Protože článek není na internetu volně dostupný a ne všichni odebíráte zmíněný deník, tak budu citovat jeho začátek v plném znění: „Ukazuje se, že Evropa si vyrobila vlastní atentátníky: umetala jim cestu do Sýrie, aby se tam realizovali, a navíc bojovali proti Asadovi. Jenže oni se vrátili.

Byl to plán, který měl zabít dvě mouchy jednou ranou: Evropa se měla zbavit muslimských radikálů, kteří vyrůstali jako její občané, a současně posílit oddíly proti syrskému režimu Bašára Asáda. 

Byl to plán, který nevyšel. Skončil masakry v Paříži a Bruselu.

Zní to téměř neuvěřitelně, ale na druhé straně to vysvětluje nečekanou laxnost, s níž evropské úřady nechávaly mladé zradikalizované muslimy roky  (podtrženo mnou) odcházet do Sýrie.“ Až nyní je konec tohoto citátu.

Dále jsou v tom článku svědectví rodin z Belgie, Francie, Norska či Německa o tom, že rodiče a  nejbližší příbuzní na toto upozorňovali. Od policie byla nulová reakce. Budeme někdy znát jméno toho, kdo to nařídil?

Ještě jeden citát: „Turci řekli listu The Guardian, že Evropané nic neviděli a neslyšeli, protože se chtěli radikálů zbavit. „Nechtěli je mít ve svých zemích, proto jim nebránili, aby šli sem“, řekl jeden turecký představitel.  Konec citátu.

A jak víme, tak díky do široka otevřené náruči Matky Angely, docela pohodně (vlaky, autobusy), s uvítáním a bez nutnosti ukázat doklady, se nám sem vrátili (cituji dále:) „ozbrojení, bojovní a zkušení. Agentua AP uvedla, že podle tajných služeb už Islámský stát vyslal domů nejméně 400 bojovníků, aby prováděli teroristické útoky podobné těm z Paříže a Bruselu."

Konec citátu. A konec blogu, nebudu napodobovat editory. Blíží se i konec Merkelové, EU či evropské civilizace, Bojím, bojím. 

antoninsebek
1/ Mám rád češtinu. (Proto mě píchne do oka, když je někde napsáno například O mne místo správného o mně). \r\n2/ Rád si vytvářím vlastní názory. A to z faktů, nikoliv z nějakých nápověd.\r\n3/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.