Západní Papua - genocida, kterou svět ignoruje

obrazek
10.2.2019 12:45
Samozřejmě jde o genocidu kvůli nerostnému bohatství. A jde o genocidu původních obyvatel.

zdroj: http://www.thelastamericanvagabond.com/world/west-papua-genocide-ignored-world/?fbclid=IwAR0sCby3Hx9ydDWQ54G2gZnYR4Zd-6qmnp4qVEepACoo7LylLI9QNRTtY4Y google translator, redgováno. 

Pokud potřebujete důkazy o tom, že politici a hlavní média vybírají a rozhodnou, které houževnaté konflikty se mají pokrýt, aby se mohly objevit další geopolitické ambice, potřebujete pouze zadat do  Google "Západní Papua".

 

Už jsi o tom slyšeli? Už jste někdy seděli doma a sledovali jste CNN, BBC nebo Fox News a slyšeli, jak se zpráva o novinkách zmínila o západní Papui?

 

Je zvláštní, že tomuto útlaku se  nedostává žádného mediálního pokrytí vzhledem k nedávné vyšetřovací misi, kterou provedla katolická soudní a mírová komise Brisbanské arcidiecéze, která uvedla, že Západní Papua prožívá "zpomalení genocidy". Zpráva varovala, že domorodá populace západní Papua je vystavena riziku, že se stane "antropologickým muzeem vystaveným minulé kultuře."

 

Když se dozvíte, co poháněje konflikt v Západní Papuě, je jasné, proč tato otázka nezasloužla ani mrnutí oka našich milujících politiků a mediálních institucí.

 

Západní Papua je domovem jednoho z největších zlatých dolů světa (a třetího největšího měděného dolu) známého jako Důl Grasberg. Grasberg je většinou vlastněna americkou těžební firmou Freeport McMoRan. Má rezervy v hodnotě přibližně 100 miliard dolarů a společnost je největším daňovým poplatníkem v Indonésii.

 

Peníze a geopolitická politika obvykle porušují lidská práva. Vzhledem k tomu, že Suhartovská diktatura Indonésie připojila západní Papuu v referendu Spojených států amerických z roku 1969 - z velké části považovaná za pozemní uchopení - bylo odhadnuto, že padesát tisíc Západních Papuánů bylo zabito bojem o dosažení nezávislosti.

 

Freeport McMoRan získal práva na Grasberg, když indonéská vláda podepsala právo na těžbu nerostného bohatství z ložska  v roce 1967. Aby si zachovala tento doslova hodný zlatý důl, indonéská armáda používá hrubou sílu proti místnímu obyvatelstvu. Benny Wenda, domorodý Papuánec, který bojoval po dobu celé kampaně za nezávislost, podrobně popisuje druhy zkušeností, které místní obyvatelstvo vydrželo v rukou indonéské armády:

 

"Nyní, každé ráno na cestě do zahrady, Benny a jeho matka a tety budou zastaveny a kontrolovány indonéskými vojáky. Často vojáci donutili ženy, aby se umyly v řece, než je brutálně znásilní před svými dětmi. Mnoho mladých žen, včetně tří Bennyových tetiček, zemřelo v džungli z traumatu a zranění způsobených během těchto útoků, které často zahrnovaly mrzačení pohlavních orgánů. Každý den se Papuánky musely hlásit na vojenskou správu, aby jim poskytly jídlo z jejich zahrad a vyčistili a uvařili vojáky. Násilí, rasismus a nucená podřízenost se staly součástí každodenní rutiny. "[Důraz byl přidán]

 

Austrálie, země s útulným, i když zmateným vztahem s Indonésií, hraje svou roli při ničení jakékoliv slušné diskuse o této hrozivé otázce. V listopadu loňského roku indonéská vláda požádala Austrálii, aby vyvinula tlak na tichomořské země, které začaly projevovat podporu kampani západní Papuy za nezávislost, a účinně zastavily tyto drobné ostrovy, aby "zasahovaly" do záležitostí Indonésie. Austrálie byla dosud do tohoto čísla poměrně spřízněná a dokonce poskytla indonéské armádě potřebné vybavení, které by mohlo způsobit katastrofu místnímu obyvatelstvu.

 

V poslední době však došlo k určitému pokroku. Obě země pozastavily vojenské vazby poté, co indonéský vojenský úředník našel "ofenzivní" materiál na australské vojenské základně, včetně domácích prací, které naznačovaly, že západní Papua je součástí Melanesie a měla by mít samostatnost.

 

Bez ohledu na to má Papua nejvyšší míru chudoby v Indonésii. Je to téměř trojnásobek národního průměru. Má také nejvyšší míru úmrtnosti kojenců, dětí a matek v Indonésii, stejně jako nejhorší zdravotní ukazatele a nejnižší míru gramotnosti.

 

Představte si, jak by Západní Papuané mohli zlepšit životní úroveň, kdyby měli možnost kontrolovat své vlastní zdroje, aniž by indonéská armáda násilně zničila jejich životy.

 

Mezitím americká těžební společnost nadále dělá stovky miliard dolarů na úkor nevinných domorodců.

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Další střípek do mozaiky tak zvané ,, Černé knihy kapitalismu", každý z vůle nenažrananých kapitalistů  takto zavražděných lidských jedinců, představuje ono osudové Memento mori. Jiným však tito pokrytci z největších budou káazat vodu a mnout si palce nad vzrůstajícími zisky. Kvůli takovým naprosto zrůdným jedincům, se nakonec musíme stydět, že jsme lidé, stejně jako tito nelidé.