Vlastizrádci, anebo jenom hlupáci?

hitler hacha
5.2.2020 10:02
Poněkud předčasně se tady u nás začínají přepisovat dějiny a vtloukávat především mladým lidem do hlav prapodivné, až nechutné, odporné "pravdy" o naší nedávné historii, dějinách. Protože ještě pořád žijí přímí svědkové, ti co tu dobu zažili, popřípadě jejich přímí potomci, kteří o tom, co a jak se dělo před sedmdesáti lety, slýchávali od svých předků, kteří neměli žádný důvod jakkoliv své prožité zkreslovat.

Začalo to už před nějakou dobou, kdy se, ve zkratce a zjednodušeně řečeno, naše BIS v nějaké té své výroční zprávě zmínila, že je třeba upravit (přepsat?) výklad dějin, především novodobých, v učebnicích. Těžko říct co nebo kdo je k tomu vedl, proč se vůbec naše Bezpečnostní informační sklužba zabývala zcela vážně způsobem a formou výkladu historie, dějin, když každý obyčejný občan, laik, ví a umí si vyložit smysl a náplň práce této tajné služby. Služby, která je placená občany NAŠEHO státu, daňovými poplatníky a má sloužit především jim v oblasti bezpečnosti státu, rozhodně ne v tvorbě a metodiky výuky dějin na školách. Inu, vedení BIS mělo (má ještě?) jiný názor a do té výuky dějepisu se nějak zamontovalo.

Postupem času se tou legendární už salámovou metodou opravdu začínají, sice zatím jakoby skromně ještě, ty dějiny přepisovat, zpochybňovat tragické události z druhé světové války především. Vyrojili se tady různí historici, mladšího věku vesměs, kteří přicházejí s nějakými obskurními "výsledky svého bádání". které rádi a jako senzační hit zveřejňují, čímž neuvěřitelným způsobem ještě teď, po tolika letech od května 1945, od našeho osvobození od krutých zvěrstev německých nacistů, pošlapávají a doslova plivou na nezměrné lidské, osobní tragedie a bezpráví mnohých těch, kteří hrůzy poslední světové války přežili. Ale i, samozřejmě, na ty oběti, kterých jeniom u nás bylo 380 tisíc. Jenom na základě nějakých pochybných bádání?

Není v tom jiný, krutě zvrácený, skrytý úmysl, kdy zpochybňováním jednotlivých událostí a faktů z té strašlivé pro náš národ doby, se začínají pozvolna nejprve ospravedlňovat a posléze zpochybňovat, úplně popírat zvěrstva, úděsné hrůzy, které zde, ale i jinde v Evropě, světě, napáchali němečtí nacisté?

Takže se dozvídáme postupně z médií, že hrůzné, vyhlazovací německé koncentráky osvobodili spojenci, američané a o skutečných osvoboditelích, Rudé armádě ani slůvko. Tak to zaznělo z nějakého usnesení Čtvrté říše, teda EU. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Miroslav-Macek-Koncentrac… "Koncentrační tábor Osvětim byl podle dokumentu, který podepsali předsedkyně Evropské komise von der Leyenová, předseda Evropské rady Charles Michel a předseda Evropského parlamentu David Maria Sassoli, osvobozen „spojeneckými silami“.

Za Lidickou tragédií může, dle historika Vojtěcha Kyncla, který sedm let studoval historii v Německu (!!!), matka přeživčí oběti té zrůdnosti německých nacistů - https://www.parlamentnilisty.cz/…/Udani-zidovky-v-Lidicich-…. Co na tom, že tyto "výsledky bádání" jsou naprosto nepravdivé, fake news po novu, že ten "historik" Kyncl neuvěřitelným způsobem ublížil svým nepodloženým tvrzením jedné z posledních přeživších této strašné tragedie? Čtyřicet let po té hrůze narozený "badatel" se, jak je vidět, s ničím nepáře, nějaká úcta k obětem a zachovalé dobové materiály, historické důkazy té tragedie, to ho nezajímá ani omylem, vždyť mu asi v tom Německu řádně vysvětlili, jak to bylo.

Posledním věřejně publikovaným počinem novodobých historiků je vskutku nechutné, otřesné tvrzení „Češi, můžete za holokaust" - https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Cesi-muzete-za-holokaust….

Historička Kateřina Čapková napsala knihu, která byla včera představena na německém velvyslanectví v Praze a jež světu představí Čechy jako iniciátory a spolupachatele holokaustu. Kniha je určena pro zahraničí, dočtete se v tom článku.

Co k tomu dodat? Další lži, překrucování a falšování historie, zvráceně nechutný počin zvláštních lidí.
Je to čirá, hloupá oikofobie (Oikofobie ... je termín používaný v psychiatrii a v politice. Rudolf Kohoutek ji definoval jako averzi až nenávist vůči vlastnímu domovu, vlasti, národní kultuře a vlastní společnosti. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Oikofobie), anebo zrůdný, objednaný záměr zpochybnit, relativizovat až popřít vinu nacistického Německa za zrůdná zvěrstva, která napáchali Němci za druhé světové války?
Tomu druhému nasvědřuje fakt, že novodobí historici byli a jsou tak rádi na studiích v Německu a zřejmě jsou tam řádně instruováni o tom, jak mají doma bádat až vybádat, že vlastně jsme si všechny ty tragédie tenkrát zavinili sami.
Jde z toho mráz po zádech a obrovská lítost, především nad těmi, co museli ty hrůzy prožít a ještě jsou mezi námi, kteří toto musí slyšet nebo číst.

Kam až tyhle, bez prominutí, svinstva zajdou? 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

O co se hraje? Úkolem mnohých je rozvrátit poměrně homogenní národ, žijící v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Za dvacet let předválečného a čtyřicet let poválečného lidově demokratického a socialistického Československa se podařilo docílit pomocí škol, rozhlasu, později televize, služby v armádě, společné práci i zábavě, stavu, kdy jsme si navzájem dobře rozuměli. Nejen Češi se Slováky, protože slovenštinu a pochopitelně i češtinu jsme měli v televizi i rádiu každý den, ale také s těmi, kteří ještě doma mluvili nářečím. Rovnostářské odměňování za práci určitě bylo vůči některým profesním skupinám nespravedlivé, ostatně spravedlivé odměňování neexistuje, ale minulý režim dosáhl mnohých historických úspěchů i v celosvětovém měřítku. Odstranění nezaměstnanosti, bezdomovectví, bídy a vyrovnání životní úrovně mezi městem a vesnicí, to jsou výsledky, o kterých si mohou nechat i ty nejvyspělejší západní země, navíc po třiceti letech přirozeného vývoje, jenom zdát.

Pochopitelně slovanská vzájemnost a rozhodující podíl Rudé armády na porážce Hitlerova Německa se protinárodním silám nehodí. Poslední případ, kdy se předsedající Evropského parlamentu, nedokázala povznést nad britské vlaječky, které měli odcházející britští poslanci na stole při svém posledním účinkování, svědčí nejen o směřování EU k Spojeným státům evropským, ale také o mizivé toleranci vůči národním státům a jejich zvláštnostem.