Zaplatí Bárta odškodné Skansce ze svého?

21.4.2011 12:02
"Zde stavěla Skanska," objevilo se na cedulích u krajnic některých úseků silnic a dálnic po České republice. (Dnes už ex)ministr dopravy Vít Bárta tak chtěl zvýšit tlak na tuto stavební společnost v souvislosti s údajnými závadami,¨které podle Bárty musí Ředitelství silnic a dálnic po Skansce opravovat. Stavební firma uvedla, že cedule a Bártou vyslovené spekulace prý hraničí s poškozováním jejího dobrého jména. Tento názor potvrdil i Městský soud v Praze. Ten totiž předběžným opatřením nechal Bártovy cedule z krajnic odstranit.

"Spekulace vyslovené panem ministrem jsou neopodstatněné a nelogické, hraničící s poškozováním dobrého jména nejen naší společnosti, ale i celého stavebního oboru," řekla k cedulím mluvčí společnosti Skanska. Po rozhodnutí Městského soudu v Praze, který dal společnosti zapravdu a nechal cedule odstranit, se však dá očekávat, že firma bude vymáhat po státu odškodné v řádech milionů korun. A pokud opět uspěje, celá věc půjde na účet daňového poplatníka.

Krok ministra Bárty kritizovala jak opozice, tak jiné stavební společnosti. Ten však i přes tato varování neustoupil a i když musel tušit, že celá věc hrozí soudem, svůj "cedulový záměr" nakonec uskutečnil. Vláda rozpočtové odpovědnosti - jak si Nečasův kabinet s nadsázkou říká - tak jasně ukazuje, jak zodpovědně s penězi daňových polatníků - občanů České republiky - zachází.

Exministr Vít Bárta podle svých slov vydělal za posledních pár let ve své bývalé společnosti ABL na třicet milionů korun. Pokud mluví pravdu, měl by případné odškodné zaplatit sám. Pomoci by mu mohl i investiční mág a Bártův stranický kolega Michal Babák...viz. související články:

Otevřený dopis předsedovi Věcí veřejných Radku Johnovi

Jiří Paroubek: Vít Bárta zveřejněním svých údajných příjmů má podezření o hospodaření ABL jen prohloubil


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petr_petr
Bude se to opravovat a tak tam někdo něco zanedbal už při stavbě.Nelze to svádět na to,že byla špatně vybraná trasa dálnice.Nevidím nic špatného na označení něčí špatné práce,stejně jako si nenechám špatný výrobek a budu uplatňovat záruku.Čerpací stanice PHM nás podváděli a jsou také veřejně označeny.A tak nevím,proč dělat nějaké výjimky.Názory,že VV udělali chybu a zveřejnily pravdu považuji za scestné,ta dálnice byla financována i z mých peněz.
zenka
To je to, co u nás v zákonech chybí – zodpovědnost politiků, nejen morální. Vždyť normální je, když každý, kdo nakládá s hodnotami má i hmotnou odpovědnost. Pokud bychom měli uzákoněno, aby politici měli povinnost se podílet na ztrátách, které společnosti způsobili, zřejmě by si rozmysleli dělat špatná rozhodnutí, jejichž důsledky pak platíme my všichni!!!
josef_smolik
Doporučuji po odchodu VV do politické nicoty dát na státní hranice cedule-Země v rekonstrukci po pseudovládnutí Kalouskonečase pod ochranou ABL.