Zatímco Šojdrová exhibuje, UNICEF hlásí hladomor dětí v Jemenu

obrazek
22.9.2018 08:25
V čase kdy europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) mediálně exhibuje a praktikuje politický marketing té nejodpornější podoby na údajných syrských sirotcích, tak ve stejný čas bije UICEF na poplach kvůli hladomoru v Jemenu. Potravinovou pomoc akutně potřebuje 4,7 milionů Jemenských dětí, z toho na životě je ohroženo na 400 tisíc(!) z nich! A to v důsledku války, kterou zde vede Saudská Arábie – partner NATO a USA na Blízkém Východě.

UNICEF doslova uvádí: „Jemen je aktuálně jedním z míst, která jsou pro děti vůbec nejnebezpečnější. Vleklý konflikt zničil infrastrukturu a zdroje obživy, smrtelnému riziku jsou vystaveny především nejmenší děti. Podle posledních údajů je v zemi 4,7 milionu dětí, které nutně potřebují potravinovou pomoc. Na 400 000 z nich trpí nejvážnější formou podvýživy, která je přímo ohrožuje na životě. Zemi sužuje katastrofální nedostatek pitné vody a v postižených oblastech se očekává třetí vlna epidemie cholery, na niž již zemřelo 2 337 lidí, z toho 673 dětí.

 Pomůžeme?

 Více informací na stránkách UNICEF 

Závěrem bych chtěl touto cestou vyzvat paní Michaelu Šojdrovou, aby zanechala laciného marketingu a místo toho aby raději podpořila skutečné potřebné. Třebaže chápu, že volby jsou za rohem a obava o ztrátu výnosného korýtka je zjevně velká…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.