Zatímco Zemana očerňovali, Zeman pracoval jinde...

obrazek
16.5.2013 20:44
Motto: "Lidé jsou zamilovaní do pravdy, která se nachází na jejich straně zdi." Michel de Montaigne. Neochota Miloše Z'emana automaticky odkývnout profesuru Martinu C. Putnovu pro obor literárního historika, kdy nesdělil své výhrady rektorovi UK a nezveřejnil povahu svých výhrad, aby Martina C. Putnu neranil, a místo toho si vzal ještě čas na rozmyšlenou, jak odpovědět až do data jmenování cca za měsíc, jak znělo prohlášení hradních stránek, vyvolalo v médiích i na Facebooku bouři hanění ukřivděnými elitáři, jak to, že si prezident dovoluje mluvit do postů elit - a k tomu je nutno dodat jen to, že kdyby mělo být schvalování jen na akademické obci - tedy bez nutnosti dalšího obhajování, kudy a kam se ubírá, dopadlo by to patrně jako na mnoha soukromých školách či plzeňských právech, i když ani prezident není zárukou, jak o tom svědčí stav VŠE a ekonomických oborů obecně za panování Klause. Nicméně prezident má rozhodovací pravomoc dánu Ústavou. A mezitím, co se pražští intelektuálové rozčilovali nad tou neslýchanou drzostí, kterou si prezident dovolil..../// Mezitím vyšly najevo zásadní skutečnosti, proč Putznovi profesuru neudělit, a o tom navazující článek, na nějž link uvádím v závěru...///

jednal Miloš Zemaqn jinde -. konkrétně byl na konferenci Rady seniorů o důchodové reformě. (Omlouvám se, nesehnala jsem zatím vlastní vystoupení na konferenci, jen krátký výstup pro média):

http://www.youtube.com/watch?v=v0xvpjsN-aI

______________________
Panu Zemanovi úpěnlivě přejeme, aby netrval na tom, že tiskovou mluvčí bude dělat ta devatenáctiletá dívka, co je jeho dcera,  bylo by to velmi pravděpodobně ještě mnohem horší. ...15.6.2013 - je možné, že tato zpráva o angažmá dcery byla rozšířena jako machinace, protože: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/podvodnik-se-na-facebooku-vydava-za-dceru-prezidenta-zemana/
______________________
 
Václav Vrána No není kamarádi veselo v Česku, lidi nemají pořádně co žrát, ale nejžhavějším tématem je nějaký Putna. Toho strejce neznám, tudíž Putna je mi putna, ale když ho objímač stromů nechce a nechce jmenovat, tak ať se jmenuje sám, já jsem se taky sám jmenoval emeritním důchodcem, to musí soudruh Putna být neodbytný, když ho Zemňák vyhodí z hradu dveřma, tak se tam musí oknem vrátit, pak zase Jelením příkopem, však ono to Zemana přestane bavit, ale asi nejlepším řešením by bylo, kdyby se soudruh Putna sebral, odejel na Vysočinu sázet na hrázi rybníka Topoly. Přeji vám přátelé hezký víkend a serte na Putnu, ale pokud nebude Putna tím profesorem, či čím má být jmenovaný, tak by se neměl do té doby zdražit chleba, to si pohlídám.
Myslím, že toto svědčí o tom, že jsou mezi námi i nadále lidé, kteří si přejí, aby prezident a jeho kancelář se věnovali záležitostem s prioritou vyšší, než je priorita Martina C. Putny.
 _______________________

Hanobení na Facebooku spustila stránka s 60 000 příznivci, což jsou všichni mladí pražští intelektuálové/rádobyinteledktuýálové

TOP 09 sdílel(a) odkaz.
Karel Schwarzenberg: Jde o pokračování protektorátní politiky a politiky prezidenta Gottwalda. Jako byl odmítán Zdeněk Kalista, je nyní odmítán rovněž katolický intelektuál Martin C. Putna.
a zde je spontánní reakce jednoho z nich o 22 hodin později:"Celý den přemýšlím nad tou Zemanovou vylomeninou. Myslím, že nejblíže podstatě se přiblížil Erik Tabery (dal bych sem link, ale odfrendil si mě, nejspíš proto, že se domnívá, že kritika Respektu je blasfemická), ale ani on neřekl to nejdůležitější. Má-li zůstat naše země spravovatelnou, Zeman nejspíše nebude moct na Hradě zůstat. Nehledal bych za jeho sprosťáctvím, vylepšovaným těmi nejblbějšími z katolíků, žádnou zvláštní strategii (Zeman stratég není.), jenom směs perfidního taktizování a voluntarismu rozkládající se osobnosti. A vůbec nejdůležtější je, přitom paradoxně přínosné, že to urychlí potřebné tříbení na levici. Fouché měl pravdu: co udělal, je pro něj horší než zločin, je to chyba. Nechci o moc předbíhat realitu, ale brzy se bude muset začít řešit, jak ho dostat pryč.Solidarita s Martinem Putnou je samozřejmostí a věřím, že je jen otázka nejbližších hodin, kdy ji různí přední sociální demokraté začnou projevovat.(No a kdybych psal pro Respekt, už bych měl půlku komentáře, ale v DR tomuto žánru říkáme status na fb.)"
 
Je vidět, že republika je plná opičáků, co by sami chtěli do kokpitu, ačkoliv tam nepatří.
 
Martin C. Putna byl dne 17.5. večer jako hrdina kauzy pozván do Událostí, komentářůl ČT. ZDe je jen odraz skutečné zprávy, dojem, jaký událost znešchala v jednom posluchači: 
Kamil Horváth Putna je mi putna.....navíc Drtinová včera v Událostech komentářích předvedla své nejhorší vystoupení za dobu co ji sleduji...hysterický projev zavánějící vším možným jen ne objektivním hodnocením situace a hlavně měla proti sobě onoho Putnu jehož výkon a projev mi připadal naprosto mimo mísu....místo svého boje z toho udělal knižní bazar....live...:-))))). -.>komentář -(pravda je taková, že hned v následující sekvenci mluvčí Hradu neustál agresivitu a aroganci moderátorky Drtinové) a z této relace Událostí komentářů vyplývá, jak Putna bezelstně přiznal, že má připravenu JEDNU (doslova JEDNU) profesorskou přednášku (člověk se neubrání dojmu, že už ani na UK nejde o vzdělávání): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/213411000370517/ následně se ČT chopila příležitosti a roizpracovala spolu s Putnpou na Zemana kompro: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/227952-zemanovi-se-nelibi-putnova-ucast-na-prague-pride/
___________________________
Co říci o samotném kandidátovi na profesuru:
má svou stránkiu na Wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_C._Putna - poznámka Wikipedie, chcete-li editovat: "Tato stránka byla zamčena, aby se zamezilo editacím." :D Kladu si otázku, co chce pan Putna učit, zda vůbec chce učitm, zda pro jednu profesorskou lekci má smysl zřizovat katedru, nebo pro jeho docentské práce má smysl zřizovat katedru a zda tuto katedru ČR potřebuýje - nezávislý susí praví, že pan Putna patrně jen potřebuzje vě+tší obolus, aby se dostal mezi koryfeje a doé karyotidi, UK je na tom moc dobře, když si něcdo tzakového, co se nenaqmáhalo a ni půozdvihnoéut literárně historický obor mopderními skritty, dovolit. Navíc se ukazuje, že jeho specializací je podávat ruskou literaturu přes teologii, to v prostředí školy vyučující  také masovou komunikace bude mít konsekvence, jež se mi ani nechce domýšlet. Bééé. už jen ostříhat.
a zde: Martin C. Putna - moderátor kulturně-kritického pořadu: http://www.youtube.com/watch?v=JQ3T89zXG_s
www.youtube.comZávěrečný mystifikační díl kulturního kritického klubu Síto. Teletubbies: fenomén, který si zaslouží odbornou debatu! Moderátor: Martin C. Putna Hosté: arteterapeut MgA. Stanislav Zeman, hlasová pedagožka a matka dvou dětí Květoslava Ciznerová, režisér Radim Špaček a Ester Kočičková jako docentka Mlacatá z Ústavu pro výzkum agresivity.
zde se prosím "velmi precizně" analyzuje notoricky známý pořad, jenž si vysloužil lidový název Teleblbíz a následně parodii. VŘELE DOPORUČUJI? PUSTIT SI tento geniálně blbě senzační pořad DO KONCE!' :D (Luděk Ševčík Panebože .Ta klika v televizi musí být velmi silná když takové pořady procházejí.Bavili se o teletubies.Poe je červený a proto je prý komunista nebo erotický štvanec. Lála je krycí jméno ve spisech stb.Tinky Vinky je modrý a tak je z ods.Žlutá barva znamená že je žid.Ten pořad je horší než jsem si myslel)
____________________________
'V sobotu 18. si DNES s Putno prezidenta Zemanaq opět podávali, článek byl ndepsán v tom smyslu, že naposledy nepotvrzovali profesurtxy komunisté. Já být n místě pana Putny, tak bych ovšem o profesuru  "představitele toho nejhoršího z novodobé české historie" - jak jej tituloval ve svém dopise iíntelektuál.ní veřejnopsti z prosince 2012, nežádala  - zde: http://petrsmid.blog.idnes.cz/c/313053/Prima-volba-prezidenta-Tomas-Hanak-a-Martin-C-Putna.html A tohle by si možná pan Putna mohl nechat vytesat jako epitaf: http://www.lidovky.cz/putna-horko-je-sionske-dceri-dgg-/nazory.aspx?c=A130201_172356_ln_nazory_hm
________________________________
Jaromír JiříčekVe věci nechuti prezidenta republiky jmenovat M.C. Putnu univerzitním profesorem jsem si až do dnešního rána uchovával neutrální postoj. Vycházel z faktu, že
a/ neznám Putnovo vědecké dílo
b/ neznám prezidentovy výhrady k tomuto jmenování.
Ale stalo se
, že při hledání odpovědi aspoň na jeden z těchto sporných bodů jsem narazil na video (určené zřejmě na nejmasovější internetní spotřebu), na kterém se, nasoukaný do kožichu a ruské ušanky stylizuje Putna do role V. Putina, radícího českému voličstvu zpotvořenou ruštinou a tomu též odpovídajícím sarkastickým způsobem, aby volilo Miloše Zemana, čímžto - jak Putna naznačuje - vejdeme z žírné Evropy do široširých a pustých krajin zaostalého a barbarského Ruska.
A měl jsem v tu chvíli - aniž bych se musel prolouskávat Putnovými knihami, které jejich autor donesl co nejčerstvěji do televizního studia - jasno. Protože tak něco uboze dryáčnického, zcela zřejmě zaměřeného hlavně na mladé lidi, neznalé historie, neznalé faktu, že i tenhle kožich a tahle ruská ušanka, naražená na Putnovu hlavu, sehrála svou roli při historické bitvě Ruska s německým wehrmachtem, že nebýt možná i té ušanky, nebyl by a neexistoval by co nejpravděpodobněji ani sám M. C. Putna, protože jeho čeští dědové a babičky by v rámci Hitlerova plánu po Hitlerově vítězné válce zmizeli buď v rozřířené Osvětimi, nebo v dalekých končinách u Severního ledového moře, kde by se už děti nerodily.
Buď tohle všechno Putna ví - a přesto svoji nedůstojnou hereckou roli směrem k naší mládeži hraje - v kterémžto případě vydává vysvědčení o svém svědomí a charakteru, anebo to neví, čímž vydává svědectví o svém nedovzdělání. V obou případech pak sám sebou podporuje prezidentův názor na jeho nejmenování univerzitním profesorem.
_______________________
Pan Jaromír Jiříček dále zmiňuje, že "V roce 2002 prezident Václav Havel bez jakýchkoliv protestů politiků a novinářů odmítl jmenovat rektora Petera Mikuleckého.
§ 10 Rektor
2. Rektora jmenuje a odvolává na návrh akademického senátu veřejné vysoké školy prezident republiky. Návrh se podává prostřednictvím ministra školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „ministr“).
Peter Mikulecký po třech měsících, kdy prezident Havel odmítal změnit svůj názor (neuznával, že má automaticky vše podepsat), rezignoval." -  ----> mezitím vyšlo najevo, že Mikulecký měl dvě lustrační vysvbědčení - z devadesátých let negativní, z roku 20023 pozitivní.  Jiný, Klausem zamítnutý, soudní čekatel Langer /Langr pro změnu nesploňoéval podmínku věku - bylo mu 25 let! A 
jiní nebyli Havolovi a Klusovi rovnou ani navrženi, Oskar Krejčí získal profesuru na Slovensku,  humbuk OKOLO TOHO NEBYL ŽÁDNÝ. Kladu si otázku - může jakákoliv univerzita, dbající svého renomé, jako kvaliáfikační zkoušku n a profesuru  dovolit odbýt jednou profesorskou přednáškou?
_______________________
Rozčilený badatel se k Putnovi vyjádřil následovně: "Především, ví vůbec ten zachůdel. kam se drápe? Vlček napsal tlusté dvousvazkové kovaně vědecké dějiny české literatury, Arne Novák jednosvazkové, F X Šalda  listoval v básnících svou holí, která leží u F.X. Halase na kredenci. Ať jde do prdele. A bylo fuk jestli S. K. Neumann je nebo není komuniista, či se páří na stráních u Brna, jestli Denk je nebo nené katolík. Mnozí z těch profesorů. např. Václav Černý měli své měsíčníky.Ať se podívá na sebrané Šáldovy spisy. Takové štěnice cizopasí na těch velikánech, či spíš ani to neumějí. A pitomci v akademické obci ho podporují. Hovnaři."
_____________________
A Zase tu máme názor odjinud: Mikuláš Bek (rektor MU): Milí kolegové, nechci se pouštět do detailů, ale v normální instituci s civilizovaným pravidelným hodnocením výkonnosti akademických pracovníků nemohou funkční místa vést k žádnému zakonzervování stavu, naopak. Právě proto budí ten koncept u části aktérů obavy, současné tituly jsou doživotní, funkční místa nikoliv. Myslím, že kolem "funkčních míst" panuje hodně nedorozumění. První krok je ale odstátnění.
JENŽE! Co když je rektor krysa a akademický senát  funguje jako morálně zkorumpovaní komplicové?!  a teď babo raď.  Nemělů by se někdo VŠ kouknout na zoubek? V této souvislosti bych ráda upozornila na seriál článků autora Britských liístů Štěpána kotzrby o tom, co se děje na 'Zemědělské univerzitě Praha - věru nepříjemný pohledd, ale patrně by pod stejným drobnohledem mohla takto dopadnout většina Vysokých šikol v ČR. Už eď je veselé, že rektořži evidentně nevědí, co by mohli a měli studenty naučit, takže na Fakuoltě elektronické ČVUT se vyučuje teologie a na královéhradecké univerzitě před lety a dost možná dosud Gregoriánský chorál!  (Při vší úctě k teologům a zpěvákům - pro studenty těchto oborů byx toto mohla být dobrá zájmová činnost, ale ne oficiální náplň studia!)
____________________________
__________________________________
Celá kauza byl zakončena lekcí z distingvovanosti (pusťte si video): http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/228488-putna-bude-profesorem-dekret-mu-ale-musi-predat-ministr/
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Pardon, ale nevybíjí, provádí běžnou rozhodovací činnost, že je pod útokem, je jiná věc a ta plyne z faktu, že dva tábory zde oibjektivně a skutečně existtují (tedy vlastně víc než dva, ale ten Schwarzenbergovský, kdybyste žil v Praze, by pro Vás hmatatželný byl, a je popsá  v některých mých starších blozích.  Bohužel, to nejsou fabulace, za  tím jsou kionkrétní činy pritistrany, která nesložila a nehodlá skládat zbraně. Běhěm voleb bylo přímo hmatateln=é, že zatímco voliči Zemana bylií civilní všehochuť, voličsky názorově mnohem pestřejší,  voličsky vyzrálejší, nevolící simulakrum, druhá strana byla sešikoivanou falangou stvořenou z lehkoživek.

Myslím, že rektorům by měla být položena zásadní otázka - zda se skuýtečně tak bojí konfrontace, nutnosdti se obhajovat,  že jsou schopni popírtat a potlačovat i základní kritérium poskystování kvalitního vzdělávání. Jim už totiž jedou kolečřka napřed - už nedělají Univerzitu, půdu akademických svobod, ale především akademických zásad, ale politikaří a akaqdemické svobody si berou do úst, poté, co tyto byly zneužity y uzvláčeny neřestí. Obhajoby se bojí oprávněněn, málo která škola by obstála pod drobnohledem. Drobnohledem i s malou  rozlišovací schopnoéstí.

Ani Zeman, ani Putna nerozděluájí jnárod, lzeš těžko  zběsile útopčící psy považovat za něco jiného nerž pronárod.

Chcete tohle?

:D :D :D anooo a takovéto akademiky je třeba si hýčkat a jmenovat prezidentem :D
Důchod škodí zdraví. Nejlépe ho úplně zrušit, tvrdí studie | EuroZprávy.cz
ekonomika.eurozpravy.cz
Londýn – Nová studie prokázala, že důchod má velmi neblahý vliv na fyzické i mentální zdraví člověka. Institut ekonomických věcí (IEA) říká,....
Tohle trumflo i studii Berminghamské univerzity, kterou dělala před lety, kdy totiž najímala badatele, aby bodovali gogo tanečnice, jak jsou sexy. Brzy, jen co zruší důchody, budou moci přijít na to, že práce vede k úmrtí.
http://www.youtube.com/watch?v=xhEAOyGd2ZY

www.youtube.com
Tak toto je určitě pravda pravdoucí, když už to vymyslel Kalósek s Nečáskem dohromady. Lide český, těšte se na svoji impozantní budoucnost a na ráj na zemi v...
Kvido

Pan Putna je zřejmě akademický profesionál v hostorii. Tím pádem mu profesura náleží bez debat! Nevím, to nedokážu posoudit.

Prezident Zeman dělá to, co mu umožňuje instalující se český poloprezidentský systém. Tedy v podstatě nedělá nic proti zákonu. Na verdik ano či ne profesorské instalaci má právo. OVŠEM, druhou věcí je, zda jeho možné NE je chytré a taktické.

NENÍ. Zeman není dobrý taktik, pořád něco přestřeluje a je bohužel naladěn na „vlně“ místo spojování společnosti, ji rozdělovat. Kde jsou jeho sliby při volbě prezidenta??!! Proč vybíjí energii na takové podružné záležitosti. K řešení a debatě jsou přece důležitější problémy v Česku. Či jsou všichni profesoři na svém místě. Jen se rozhledněte kolem...

amiourful

To bylqa nadsázka, příznivci Schwarzenberga byli tak rozlíceníá, ž létly jiskry, ještě si prohlédněte dnešní DNES, Martin C. Putna se dost možná domluvil na hanobitečlské kampani, púrotože je jejím ochotným nástrojem, ta profesura - to je druhořžadá věc.

stvan

Sem s ním :-)

amiourful

Dopsala jsem článek o útok DDoS , který byl veden proti jeho nezkušenému týmu. :D

stvan

Nejsem elita a tak mi apriory nevadilo, že Putnu jmenovat nechce, ale "jen" to, jak pod tlakem elit během dne obracel.