Závěrečná slova dvanácti kandidátů do EP ve včerejší "celonárodní" twitter superdebatě ČT

obrazek
23.5.2014 05:40
Když jsou moderátorovy schopnosti dávno za zenitem, je nutno přijít s něčím novým -a tím jsou nová média - dotazy z twitteru jsou kratší, nejsou vidět všechny, psycholog vybere ty, aby mohl topi ty, které chce topit a vyzdvihnou ty, kzerým chce pomoci nahoru a debata tedy může být ještě primitivnější, než jsme byli zvyklí, link pro toho, kdo si ji chce poslechnout celou uvádím, ale mnohým budou před volbou myslím stačit jen závěrečná slova. Podotýkám, že z 38 stran bylo do studia pozváno jen 12 zástupců vybraných bůhví jak a nikdy se neobjevili v ČT zástupci všech, a opravdu hrozí, že s malými rozdíly v počtech hlasů a malých ziscích hlasů získají některé strany nemístnou převahu, aniž by vůnec měly předpoklady k tomu, cokoliv prospěšného v EP dokázat. Jen jestli je ale koho volit. Poslední účast u této volby byla pod 30%. Snad by opravdu bylo nejšťastnější, kdyby voliči udělili většímu počtu stran po 5%.

Superdebata: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10732514006-evropska-superdebata/214411033250522 

uívěrečná slova začínají na minutě 40:15 -posuňte si šoupátko.

V Hydeparku o hodinu před tím vyšlo najevo, že došlo ke změně ve volebních zvyklostech - již se nebudou archivovat všechny odevzdané hlasovací lístky podle uren, nýbrž pouze svodky. Blíže viz: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jak-se-generuji-volebni-podvody - článek by stálo za to rozšířit, protože generování podvodů začínáí již volbou koho kam připustím a komu dám jaký prostor. Škoda, věčná škoda, že se občané nenaučili si prostor pro své koně vykolíkovat sami.Neevokuje to otázku, že patrně žádné nemají?  

Kupříkladu zde je úžasný příklůad manipulativní propagand,brífing s excelentní ukrajinskou osobností Petrem Simonenkem - začíná v 10:15 - brífink bl utnut okamžitě poté, co se zmínil o fašistické vládě v Kyjevě. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411058310522  Ukazuje se, že média jsou velkými viníky naší současné situace.

Některým by mohlo jako vodítko pomoci i toto: Tisková zpráva ISM Česká republika

ISM zveřejňuje výsledky dotazníku zjišťujícího ochotu kandidátů do EP podpořit věc Palestiny

Praha, 22. května 2014 - ISM Česká republika dnes zveřejňuje výsledky vlastního průzkumu týkajícího se postoje kandidátů na europoslance k budoucím vztahům Evropské unie a Izraele. Jeho cílem je dát podporovatelům samostatné Palestiny vodítko k výběru vhodných kandidátů v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu (EP). Z průzkumu vyplývá, že nejprogresivnější stanovisko ve vztahu k izraelsko-palestinskému konfliktu, a současně největší respekt k mezinárodnímu právu a právu Palestinců, mají společně Zelení a komunisté.

 

Malý dotazník zaslala ISM Česká republika čelným kandidátům z první desítky na listinách relevantních politických stran (Česká strana sociálně demokratická, ANO 2011, Komunistická strana Čech a Moravy, TOP 09, Občanská demokratická strana, Křesťansko-demokratická unie – Československá strana lidová, Strana zelených, Pirátská strana a LEV 21 Národní socialisté). Tvořilo jej celkem pět otázek týkajících se nelegálních izraelských osad na Západním břehu Jordánu a zboží dováženého do EU z těchto území; prosazování lidských práv a mezinárodního práva ve vztazích EU a Izraele a snahy podpořit právo Palestinců na sebeurčení.

Dotazník je součástí evropské kampaně organizované Evropskou koordinací výborů a asociací za Palestinu (ECCP), která sdružuje na padesát organizací a iniciativ v Evropě. Kromě České republiky na dotazník odpovídali kandidáti do EP též ve Velké Británii, Německu, Itálii, Španělsku, Polsku, Slovinsku či Lucembursku.

Zástupci Strany Zelených společně s KSČM se téměř shodli – vyjma jednoho odmítavého stanoviska Mojmíra Vlašína – na tom, že je třeba vyloučit izraelské nelegální osady ze vztahů EU s Izraelem, včetně dovozu zboží z osad, podmínit dohody mezi EU a Izraelem dodržováním lidských práv a dále na tom, že je třeba podpořit právo Palestinců na sebeurčení.

Nejvíce negativní tvář ve výzkumu ukázali kandidáti KDU – ČSL. Oslovený lídr Pavel Svoboda, a také „čtyřka“ kandidátky Eduard Hulicius, se staví jednoznačně negativně k vyloučení nelegálních osad ze vztahů EU s Izraelem a nejsou ochotni podpořit ani vymáhání dodržování mezinárodního práva ze strany Izraele. Jen o něco méně si je jist ve svých negativních závěrech kandidát č. 3 Tomáš Zdechovský.

Lídr kandidátky KDU-ČSL Pavel Svoboda vyjadřuje častý postoj českého veřejného mínění odrážející názor, že by se „nemělo stranit žádné straně“. Jak však dodává politolog Vít Klepárník: „Méně se již zmiňuje fakt, že tento domnělý „neutralismus“ a „vyvážený postoj“ ve skutečnosti otevřeně straní Izraeli.“ Podle Klepárníka stojí KDU–ČSL i její europoslanci na pozicích křesťanského sionismu a jakoukoli kritiku Izraele tak odmítají jako nepřípustnou. Je paradoxem, že se tak KDU-ČSL staví proti většinovým tužbám samotných palestinských křesťanů, kteří naléhavě žádají ukončení okupace a domáhají se práva na návrat uprchlíků a rovná práva pro palestinské občany Izraele, jak je formulováno i v jejich provolání palestinský Kairos. KDU-ČSL tak dokazuje svou fatální neochotu zaujmout postoj, který by přinutil Izrael k dodržování elementárních norem práva a politiky.

Postoj kandidátů KDU-ČSL odráží domácí provincialismus, který se dovolává dřívější tradice „korektnosti“ vůči židovským obyvatelům Palestiny. Promítá se v něm však i vliv silné pro-izraelské lobby v evropské i domácí politice,“ dodává politolog Klepárník.

Výsledky šetření ovlivnil nízký počet dotazníků, jež se tazatelům vrátil. Jako jediný z oslovených kandidátů pravice se alespoň zprostředkovaně omluvil pro nedostatek času lídr kandidátky TOP 09 Luděk Niedermayer. Absence reakce ze strany ODS však zřejmě nedokládá jen nedostatek času volených kandidátů jako spíše nezájem či negativní postoj ODS k věci Palestiny a práv jejich obyvatel. Jak upozorňuje politolog Klepárník, europoslanec Fajmon se dlouhodobě označuje Palestinu za „teroristický stát“ a naznačuje, že by s ním měla ČR přerušit diplomatické styky (navázané ještě před listopadem 1989).

Postoj kandidátů Pirátské strany ani ANO 2011 nebylo možné taktéž z důvodů nevrácení dotazníků zjistit. Lze však soudit, že otázky izraelsko-palestinského konfliktu a práv Palestinců nenáleží k největším prioritám obou politických subjektů.

Naopak je třeba želet neochoty jakkoliv reagovat ze strany kandidátů ČSSD (přitom z první desítky jich pět již v EP zasedá). Politolog Vít Klepárník k tomu dodává: „Je to škoda o to větší, neboť někteří z nich (zejména Libor Rouček, Olga Sehnalová a Pavel Poc) se o postavení Palestinců dlouhodobě zajímají a podporují mezinárodní pozici Palestiny: Rouček náleží mezi přední organizátory konference na půdě EP věnované mírovému procesu a novým paradigmatům pro Izrael a Palestinu.“ Všichni tři jmenovaní podpořili snahu neudílet izraelským osadám na palestinských územích žádné granty a půjčky v rámci nedávného jednání o programu Horizont 2020 a nezahrnovat je do případné ekonomické podpory Izraele ze strany EU. Richard Falbr se navíc letos v lednu v EP postavil proti snaze uctít zde oficiálně skon bývalého kontroverzního izraelského premiéra Ariela Šarona.

Online zde: http://ism-czech.org/2014/05/22/volby-do-ep-2014-postoje-kandidatu-k-veci-palestiny/

 Co dodat - že je ale známa sympatie Ondřeje Lišky ke kyjevské chunt,ě iluze o jihovýchodu Ukrajiny a vypjatá rusofobie. Věčná škoda, že ISM do průukumu nezahrnul NE Bruselu, protože postoje Daniela Solise jsou dobře známy. Kromě Ne Bruselu nikdo také nechce nic dělat s Lisabonskou smlouvou a Maastrichtskou smlouvou, i když Svobodní (SSO) úspěšně předstírají opak. Jejich druhý spot na ukázku: 

Na celé věci je nejzoufaejší, že 21 brouků pytlíků má lobbovat za naše zájmy mezi 700 a něco jinými, proti návrhům nevolené Evro=pské komise, proti návrhům zákonů, které tvoří dnes 80% zákonů, 80% agendy, jíž se český parlament musí zabýat, které následně v podstatě mechanicky odmávává naše poslanecká sněmovna. Bez odporu a jen s ubohými komentáři.

Volební spoty všech 38 dtran: http://www.youtube.com/watch?v=6r-CebZg1Dk

a http://www.youtube.com/watch?v=6r-CebZg1Dk a http://www.youtube.com/watch?v=Pwuh-UKRB2U 

volební lístky do EP 2014

Z  aechivu ČT "Cesta do EU":  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288585-archiv-ct24/209452801350001    

volební účast v těchto eurovolbách byla rekordně nízká - nakonec dělala asi 18,2%: http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/eurovolby-v-cesku-skoncily-hlasovala-zhruba-petina-volicu-1087395#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news Ta malá volební účast má jednu výhodu!!...Stát vydá stranám jen 42 milionů..

 Podívejte se, kdo u vás vyhrál: http://data.blog.ihned.cz/c1-62241760-podivejte-se-kdo-vyhral-u-vas-vysledky-voleb-ve-vsech-obcich výsledky u nás a v Evropě, letem světem, ještě dodám jména našich zvoilených zástupců: http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/online-eurovolby-maji-v-cesku-prvni-obet-sef-zelenych-liska-rezignuje-1087583#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news

 

Nevolil

 

Takže tu hru na Evropský Parlament s nima nehrálo.. přesně... 6 milionú 867 tisíc a 131 voličú. Ale podle premiéra Sobotky nejsme národem euroskeptiků. Zeman navrhuje volby povinně - a tato slečna za nevolení upření slev na dani:  

Aby se Babiš nažral, daňoví poplatníci zůstali celí a voliči měli o důvod víc chodit k volbám

http://blog.aktualne.cz/blogy/milus-kotisova.php?blogid=455&archive=2014-05

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/CSSD-ma-na-rukou-krev-z-Ukrajiny-Zacina-globalni-valka-a-EU-selhala-Proto-lidi-nesli-volit-rika-docent-320726 

 

Mělkost české politiky je dána paběrkováním na stereotypech, trefováním se do vkusu voličů, nemohoucností vysvětlit elementární fungování systému a institucí, zbabělostí překročit vlastní stín, nedostatkem osobností, dysfunkční nebo neexistující členskou základnou, absencí vnitrostranické komunikace, žabomyšími válkami v samotných partajích. A - to zvlášť u těch "tradičních" - ztráta paměti a sebereflexe.
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.