Zbrojaři, lži, důkazy, morálka

obrazek
23.3.2012 12:49
Jiří Paroubek uvedl ve své glose na Vaší věci, že bývalý obchodník se zbraněmi Steigerwald ve svém nedávném článku v MFD o něm nemluvil pravdu. V souvislosti s J. Paroubkem to ostatně učinil v posledních sedmi letech už nesčetněkrát a měl to jistě za mistrovský dramaturgický výkon. Řekněme to otevřeně, mnohokrát o J. Paroubkovi lhal a ani se přitom nezapýřil.

Teď se Steigerwald přiznal k tomu, že obchodoval se zbraněmi. Nic proti tomu, jak se kdo živí. Souhlasím se Steigerwaldem, je to úplně nezajímavé, jak kdo získává zkušenosti k redaktorské práci. Zajímavé je jen to, jak podrážděně Steigerwald reaguje. Chybí tomu špetka vtipu, noblesy a nadhledu. To když psal skeče do starorežimních slátanin (např. Jak se máte Vondrovi?) si vedl lépe, vtipněji. Kdesi jsem se doslechl, že údajně dokonce bojoval za kapitalismus po boku Jiřiny Švorcové ve Svazu dramatických umělců, a prý to byl tehdy velmi vtipný člověk.

Co vidím v jeho plátku jako vážnější je to, že některé příběhy Kmentové a Steigerwaldové podávají veřejnosti jaksi zcela bez důkazu, jako axiomy. Vít Bárta prý vlastní odposlechy Béma a Janouška, které údajně pořídila BIS, již od roku 2009. Mají pro toto tvrzení důkaz toho kalibru, že někdo z pracovníků ABL podepsal převzetí odposlechů od BIS? Anebo jak to je? Důkaz je zcela nezbytný.

Anebo V. Bárta – mě také není sympatický a také ho chci utopit na lžíci vody – je prostě jen takovým vhodným hromosvodem. Může prostě i za to, za co ani nemůže.

Kmento a Steigerwalde, zkuste předložit takový důkaz. A pak musí Bárta vyletět z české politiky rychlostí blesku. A v závěsu za ním celá vláda.

Nemáte – li ho, měli byste se odporoučet vy.

martin-stanek
Zajímám se o politické dění a jsem jím zklamán. A rád jezdím na kole. Je mi mezi 40 a 50 - podle toho, jak se zrovna cítím.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Pane Staňku,

s tím podpisem to nemyslíte vážně, že ne.

Martin Konečný

Tak myslím, že Ferda Vítek vlezdoprdel Klaus bude trochu kalit vodu jako vždycky, on toho moc nepobral včetně výšky tak myslím, že se na tom jen trochu veze. A myslím, že buď si to novinářík vymyslel, nebo si to vymyslel Ferda.