Že by M. Zeman "instaloval" M. Topolánka V. Klausovi naschvál?

26.6.2011 21:22
S M. Zemanem lze polemizovat v mnohém. A i Otázky V. M. z 26. 6. byly toho ukázkou. M. Zeman se zde např. zmínil o univerzálních majetkových přiznáních, pro efektivní boj s korupcí podmínka sice nutná, ale nikoliv sama o sobě postačující. A tak by se dalo pokračovat, třeba stran jeho dalšího výroku, že doc. Heger je odborníkem. Lékař, který neuznává genetiku např. v případě kazivosti chrupu, na toto označení může těžko aspirovat.

Nicméně, pro tvrzení, že M. Zeman inicioval vznik Topolánkovy vlády pořád nenacházím důkaz. Byly sice traktovány domněnky, že M. Zeman stojí za přeběhlictvím M. Melčáka, ale zdůrazňuji, že nějaké indicie tomu nasvědčující jsem nikde nezískal. Ani kolegové ze zlínské ČSSD nevěděli o nějaké věrohodné domněnce. A sama zlínská organizace SPOZ inciovala usnesení o tom, že SPOZ nemá nic společného s M. Melčákem.

A pro úplnost, M. Zeman několikrát opakovaně přímo na kameru odmítl, že by nějak radil M. Melčákovi stran jeho přeběhlictví. Totéž opakovaně, mj. i v O.V.M. řekl M. Šlouf. Podle zdrojů jako je třeba Wikipedie, se tato odmítnutí nepodařilo zpochybnit. A M. Pohanka si naopak v ČSSD budoval vztahy s lidmi, kteří byli  M. Zemanem ostře kritizováni.

A já sám jsem se jak u přátel M. Zemana, tak u těch, kteří mu prakticky nemohli přijít na jméno, nesetkal se žádnou tezí, v čem by to mělo M. Zemanovi prospět. Ale naopak věcí, které by mu mohly vadit bylo uváděno několik, zapikolováním jeho potencionální prezidentské kandidatury počínaje.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Trochu se hrabete ve starých tématech. Já bych spíš zareagoval na to, zda je doc. Heger odborníkem na lékařství nebo ne. Včetně oněch populárních zubních kazů. Doc. Heger je (pokud to zjednoduším) rentgenolog. Ten dělá to a ten zas tohle. Dávno tvrdím, že těch 15 ministrů zdravotnictví - lékařů toho či onoho bylo k ničemu. Včetně toho současného, který prohrál válku s nenasytnými lékaři a v poslední době např. s americkým velvyslancem, který tady loboval proti generickým (tj. levným) lékům. Ministr zdravotnictví musí být povoláním krizový manažer, který bude mít podporu alespoň vládních stran. Protože ty chirurgické zákroky by bolely, hlavně pány felčary. Neděkuji vyděračům, měli  jít do háje.

Doc Heger opravdu není odborník na zuby. A já Vás ubezpečuji, že jeho chrup není původní. Jde tedy o tzv. třetí zuby :-).  Můžete s tím nesouhlasit, může se Vám to nelíbit, ale to je také všechno, co s tím můžete udělat (citát z Járy Cimrmana).