Zeman mne nepotěšil, ani já ho nepotěším

obrazek
15.1.2014 08:45
Vrátím se k nedělnímu vystoupení M. Zemana na České televizi v Otázkách Václava Moravce. Jednak mne mrzí, že prostor u "Moravce" nevyužil k tomu, aby bylo jasné, že na Hradě vždy platí, že jedna a jedna rovná se dvě.

Jeho záměrné nepochopení Moravcovy narážky na prezidentské rýpnutí do navrženého ministra vnitra Chovance, neboť studoval na nechvalně známé Plzeňské právnické univerzitě, vnímám jako neetickou hluchotu a slepotu, neboť Moravec na "obranu" Chovance nezpochybňoval profesionální schopnosti hradního ceremoniáře, ale fakt, že používal titul JUDr. ačkoliv vysokou školu neabsolvoval a to prezidentu vůbec, ale vůbec nevadí. Nezastávám se Chovance, neboť za ním nic podstatného nevidím. Pouze vysvětluji, proč mne tímto dvojím metrem Zeman nepotěšil.

Nepotěšil mne ani svým vysvětlením, že se s Dukou domluvili, že církve budou profit z církevních restitucí investovat do tak zvaných hospiců, což je sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby. Zeman by si měl uvědomit, že je církve, na principu rozděl a panuj, mohou využívat k posílení svého vlivu, ale i k zisku pozůstalostí vděčných pacientů, nehledě na to, že své jim nepochybně proplatí i zdravotní pojišťovny. Pokud by díky restitucím a prezidentskému požehnání získaly nad tímto druhem zdravotní péče monopol, pak by se mohlo stát, že nemocné a jejich příbuzné budou nutit tak zvaně preventivně (praktikující věřící budou mít přednost) přilézt ke křížku. Vůbec bych se nedivil, že součástí jeho dohody s Dukou byl i příslib, že se on i jeho rodina mohou spolehnout na perfektní péči z rukou Bartolomějek. Naprosto upřímně přiznávám, že si dovolím být jízlivý. To se to VIP vdovám projevuje soucit s umírajícími, když si jejich důstojný odchod z tohoto světa nemusí odpracovat. 

Nepotěšil mne ani svým pohledem na institut tak zvaných majetkových přiznání. Sice pro něj je, ale jen za předpokladu, že bude praktikován například od hranice dvaceti miliónů korun. To považuji za nesystémové, neboť jsem toho názoru, že by měl být k prokázání majetku donucen každý, kdo k tomu bude relevantní orgánem vyzván. Pokud by bylo po mém, pak by nikdo nemohl tvrdit, že je to zákon namířený jen proti úspěšným. Okrádat stát a žít si nad poměry totiž mohou všechny sociální skupiny. Nehledě na to, že není nic snadnějšího, než majetek v hodnotě devatenácti miliónů napsat na sebe. Další ve stejné hodnotě na manželku, potomky a tchyni a bez zájmu finančáku si ho i nadále užívat, ač si nikdo z nich na tento majetek oficiálně nevydělal. Dobrým příkladem je, pokud si dobře vzpomínám, pan Pitr. Na něj byla uvalena exekuce, ale nic mu nemohlo být exekuováno, neboť vše vlastní jeho matka.

I když jsem si vědom, že je druhá polovina názvu mého článku nesmysl, neboť Zemanovi jsou mé názory nepochybně ukradené, pak vězte, že jsem ji použil jenom proto, že se mi hláška prof.Hrbolka líbí a proto jsem jsi ji upravil k obrazu svému.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pojďme spor ukončit konstatováním, že by pro Vás bylo složité svá slova dokázat.

heriot

Pane Štváne, je možné mít výhrady někdy a k někomu, nebo dokonce je možné mít výhrady velice často, ale je dost pozoruhodné mít k někomu konkrétnímu výhrady vždy a za všech okolností.

Jinak jsem rád, že s Vám mohu souhlasit, prezident opravdu není člověkem na kterém lze najít pouze suché nitě (takový člověk ani neexistuje). Ovšem Ty nitě, které na něm Vy shledáváte mokré, jsou v drtivě většině případů opravdu zcela suché.

stvan

Pane Waltere,Steigerwalda nečtu.Pokud argumentuje jako já, pak je to jen náhoda i když nevěřím, že mi to uvěříte, neboť mám pocit, že každý kdo má výhrady k Zemanovi, ač není na světě člověk ten, který by se líbil lidem všem, je podle Vás členem nějakého nenávistí zaslepeného spolku.Já jsem Zemana volil a pokud jsem si po svatbě dovolil mít výhrady ke své manželce a po narození svých dětí i k nim, tak nevím, proč bych si nemohl dovolit mít výhrady k Zemanovi? On opravdu, ale opravdu není člověkem, na kterém lze najít jen samé suché nitě.

heriot

Paní Zavoralová, Váš poslední bezchybně logicky vystavěný příspěvek argumentující precizně k věci a  vypovídající o tom jak perfektně máte události kolem sebe srovnány v hlavě a že jste člověk který něco ví, mě definitivně přesvědčil, že prezident opravdu, ale opravdu neměl s církvi jednat..:-).

libuse-zavoralova

Jste opravdu pouze trapný pane Waltere, s tím, jak se snažíte za každou cenu dělat ze sebe něco, co evidentně nejste. Tedy člověka, který něco ví a který je schopen si události kolem sebe srovnat v hlavě.

heriot

Pane Štváne, prosím abyste nesnižoval mimořádně vysokou intelektuální úroveň  diskuse k tomuto tématu (která vynikne zejména při čtení příspěvků paní Zavoralové) a nepodsouval mi heslo, které jsem nepoužil.

Já skutečně nemohu za to, že vaše příspěvky, které se týkají Zemana, jsou vždy jako vejce vejci podobné příspěvkům Steigerwalda a jemu podobných. Takže možná nebude chyba v někom, kdo si toho všimne, ale v tom, kdo jat zaslepenou nenávistí je tak píše. Co říkáte...

heriot

Paní Zavoralová, svým způsobem máte tentokrát pravdu, na to co jste napsala se asi odpověď  nalézt nedá.

Když se člověk octne tváří v tvář tak krystalickému příkladu demagogie a absurdnosti, jakým je váš názor, že netřeba respektovat zákony, protože existovaly norimberské zákony, a že kdo zákony respektuje, ten by napomáhal Hitlerovi k moci, to jednomu opravdu i dojdou slova..:-).

stvan

Pane Waltere, prosím Vás, aby jste nesnižoval intelektuální úroveň naší diskuse na primitivní hledání třídního nepřítele. Heslo:"Kdo nejde se Zemanem, jde se Schwarzenbergem" jde proti smyslu občanské a demokratické  společnosti.:-(

libuse-zavoralova

Pane Waltere, lidé, kterým schází odpověď, často obviní diskutujícího na druhé straně z demagogie. To je váš případ.

heriot

Pane Štváne, je mi líto, ale žádné moje protimluvy neexistují. A na Vaši otázku, proč jsou Vaše komentáře stran prezidenta  jak vyšité z tábora příznivců Schwarzenberga, si ovšem musíte odpovědět Vy sám..:-).

stvan

Pane Waltere, prosím , přečtěte si co jste tu všechno napsal a zaškrtněte si své protimluvy. Na Vaši poslední otázku Vám odpovím otázkou. Že by pro mrzký peníz z rukou nepřátel M.Zemana?

heriot

Pane Štváne, samozřejmě, že by stát měl církvím tvrdit, že jim byl majetek konfiskován na základě zákonů (pokud to tak zjednodušeně lze vůbec říci). Pokud ovšem stát zákonem rozhodl, že jim ten majetek daruje, tak jim ho prostě daroval...

S tím lze dělat jediné, opět to nějakou zákonou cestou napravit. Jistě by to šlo.

Určitě se to nenapraví  umanutým pomlouváním někoho, kdo se pro to to snaží v rámci svých možností něco dělat.

Je pozorohudné, že Vy a paní Zavoralová   nekritizujete ty, kteří to mohou zastavit či brzdit a nečiní tak, neburcujete odpovědné pracovníky ve státní správě, aby majetek nevydávali a donutili církev jít s každým jednotlivým případem k soudu, nekritizujete, že Sobotka dal na rozhodující místa ve vládě osoby, u nichž lze důvodně předpokládat, že vydají, a to urychleně, vše na co cirkev ukáže. Kritizujete toho, kdo se snaží aspoň něco získat zpět. Vypouštíte mlhu, odvádíte pozornost. Myslím, že je na čase si položit otázku proč to vlastně děláte....

heriot

Nu, paní Zavoralová, s takovým přístupem a s takovou  demagogií, jakou jste právě předvedla, si můžete bránit jakékoliv porušení či nedodržení zákona...:-).

Vždy jsem si kladl otázku, kde se berou ulidé, kteří sami sebe považují za jakési nadlidi, kteří mají o sobě přesvědčení, že  nemusí nic dodržovat a že  sami si rozhodnou co pro ně platí a co ne a sami si to zdůvodní. A ejhle, ve vás jsem našel klasický příklad. Jste velmi dobrým studijním materiálem. Děkuji.

 

stvan

Nechápu , jak se nepochybně inteligentní člověk, jako je pan Walter, může snížit k tomuto druhu obhajoby. Kdyby byl čistě teoreticky přijat zákon, že věřící budou platit větší daně, tak by KDU-ČSL na 100% vykřikovala, že to je zákonem posvěcené okrádání věřících. K pokornému -zákon je zákon- by z její strany určitě nedošlo. Pan Waltera si zřejmě ani neuvědomuje, že v duchu jeho logiky by měl dnes stát církvím tvrdit, že majek církví byl konfiskován na základě zákonů a přes ně, neboť si to lidé jako pan Waltera přejí, nejede vlak.

libuse-zavoralova

Pane Waltere, Norimberské zákony byly také zákony. Prostě,  ať se to komukoliv líbilo, nebo nelíbilo, byly to prostě platné zákony, že??! Už se nedivím, že uprostřed  "kulturní" Evropy mohl uspět Hitler. S lidmi, jako jste Vy, by to měl zase lehké.

stvan

Paní Zavoralová, díky za dokonale vyjádření toho, co pan Walter nedokáže pochochopit. A to, že Zeman zlodějnu církvím požehnal.

heriot

Paní Zavoralová, jsem dalek tomu abych církev obhajoval, jsem vskutku nepřítelem tzv. restitucí. Nicméně ona tentokrát opravdu nic neukradla. Ona opravdu ten majetek prostě dostala. Zákonem, tedy legálně, jakkoliv ho odsuzujeme a nesouhlasíme s ním, tak je to pořád zákon. A dokud ho jiný zákon nezruší či neomezí, tak bych řekl, že  právě prezident je ten první, kdo ho musí respektovat, i když ho kritizuje.

Takže mezi lupem zloděje (tedy porušením zákona) a darem církvím je opravdu nebetyčný rozdíl. Je dobré nazývat věci pravým jménem.

libuse-zavoralova

Pane Waltere, navrhovat zloději, aby něco ze svého lupu dal na zdravotnická zařízení a přitom ho nepožádat, aby vrátil vše, co ukradl, je hloupé a nedůstojné od prezidenta země, kde, jak se domnívám, ještě žijí civilizovaní lidé.

heriot

Paně Štváne, mně se ekonomické posilování církve nelíbí možná více než Vám. Nicméně když někdo s církví jedná o tom, aby něco z toho co získala neprávem dala k obecnému užitku, při vědomí toho, že ti, kteří by to mohli napravit nic takového neučiní, tak shledávat v tom "politické požehnání tzv. restitucím" je tedy konstrukce veskrze krkolomná a účelová...

 

 

stvan

Pane Waltere, Zeman se v dotyčném pořadu postavil do role člověka, který se s Dukou, kterého nesnáším, domluvil, že za restituční peníze(peníze daňových poplatníků) budou  pečovat o těžce nemocné. Tím restitucím politicky požehnal. Jako ateista se děsím posilování vlivu církve. Mezi námi je rozdíl, že vy jste ochoten vidět stromy, ale ne les. Zeman je pro Vás víc než osud obyčejných lidí. Nezlobte se, ale tak to prostě vidím.

 

heriot

Paní Zavoralová, v tomto směru s Vámi bez výhrad samozřejmě souhlasím.

libuse-zavoralova

Pane Waltere, vůbec jsem neměla v úmyslu kritizovat Zemana, ale zdůraznit nebezpečí bohaté katolické církve a z toho vyplývající její politické a společenské moci. To, že se jí dostává této možnosti, je, podle mého názoru, ten největší problém a ostuda pro nás pro všechny, vzhledem k naší historii.  Katolíci mají zřejmě peníze, kterými je obdarovali nacisté při poválečném útěku do Jižní Ameriky, už v tahu, takže čekají na další z okradení naší republiky.

heriot

Tak Zeman s restitucemi nemí tedy nic společného pane Štváne a paní Zavoralová. Navrhla je vláda, schválil parlement a Klaus také, byť zákon alibisticky nepodepsal. Zeman nikdy s nimi nesouhlasil a nikdy je neschvaloval ani jim tedy "nedal požehnání"...:-)

Že se snaží dělat aspoň něco a přimět církve aby nějaké drobty dala potřebným možná u pravověrných kritiků Zemana za každou cenu budí úsměšek, nicméně je to pořád lepší, než plané psaní o tom co zase udělal či neudělal  špatně.

libuse-zavoralova

Bohatá katolická církev bude pro tuto zemi nebezpečná stejně, jako byla všude v minulosti. Vždyť tady nejde pouze o miliardy, které stát vydá,  ale o vliv na společnost, který si za ně tato mocichtivá církev koupí.  Tzv. církevní restituce jsou historickou ostudou a největším selháním této společnosti od roku 89. Už nyní si dovoluje veřejně vykládat, že husité byli jen banda lupičů.

Souhlasit s restitucemi s vysvětlením, že tato církev utrousí pár drobných na veřejně prospěšná zdravotnická zařízení může jen hlupák, naivka nebo grázl.