Zima 20 jako příspěvek ke studené válce

pelc vladimír
8.2.2021 09:58
Sdělovacími prostředky proběhla zpráva o tajném polském virtuálním armádním cvičení. Polská armáda se měla bránit proti vojenskému vpádu Ruska. Do prohry vydržela několik dní.

Polská armáda ve virtuálním prostoru (simulací vojenských operací ve virtuální realitě na mapách) nacvičovala odražení útoku z  Ruska. A prý zcela selhala. Už pátý den, některé zdroje uvádí čtvrtý (viz, 7. 2. 2021), od počátku virtuálního konfliktu vojska útočníka postoupila až k řece Visle, předtím rozdrtila polská vojska na východě země. Přitom se polská armáda měla podle plánu ubránit alespoň 22 dní. Zpravodajský portál Interia (7. 2. 2021) sdělil, že virtuálních štábních manévrů se účastnilo několik tisíc důstojníků, k dispozici byly i americké rakety Patriot a podpora Severoatlantického paktu (NATO). Polská armády prý neubránila ani linii na Visle a ruské jednotky tak mohly bez problémů pokračovat v invazi dále na Západ.

Jak uvedenou zprávu číst? Dovolte, abych nabídl návod.

Možná jsou výsledky uvedeného virtuálního cvičení polské armády pravdivé; také bych na její schopnosti ve srovnání s armádou ruskou moc nedal. To však není podstatné. Podstatný je důvod sdělení!

Především je nutné si položit otázku, jak to, že veřejné informační médium informuje o vojenské záležitosti, o tajném štábním cvičení nazvaném Zima 20, když všichni zúčastnění vojáci jsou vázáni mlčenlivostí, vojenským tajemstvím? Cui bono, cui prodest, tedy proč?

Důvod: Polická propaganda. Ideologické působení na polské občany i do zahraničí.

Je to propagandistický příspěvek do probíhající studené války č. 2. Rusko nemá důvod na Polsko útočit. Nemá důvod tam mít své vojenské základny; na rozdíl od USA.

Hlavním důvodem publikace zprávy je podprahová informace o tom, že Rusko může/chce napadnout Polsko, s doplněním, že Rusko je nepřítelem, a že je proto nutné polskou armádu přezbrojit, zejména zbraněmi z USA. A že jsou na území Polska vojenské základy Spojených států nezbytné.

Příjemcům zprávy se servíruje obraz nepřítele, agresora, vytváří se tvrzením o nedostatečné vojenské připravenosti Polska na (zcela jistý) ruský vojenský útok.

Zpráva je propagandistickým masírováním vlastních, tedy polských občanů (Rusko je odvěký nepřítel, jeho zájmem je Polsko vojensky napadnout) – proto, aby Poláci byli svolní nakupovat pro svou armádu zbraně z USA a platit jejich vojenské základny na svém území; je to též propagandistické sdělení do světa (toto vojenské křídlo Severoatlantického paktu je ohroženo, Ruskem tak je ohrožena i západní Evropa) − neustále vnucovaný strach z agrese Ruska směrem do Evropy je prvoplánově určen k odůvodnění zbytečného zbrojení kvůli astronomickým ziskům zbrojní lobby. Spojené státy a Severoatlantický pakt zbraněmi haraší od 90. let. Spojené státy se nevirtuálně vojensky angažují po celém světě − někde jsem četl, že mají v jiných zemích více než stovku vojenských základen.

Úmyslně prezentovaná informace je propagandistickou podporou agresivního konání Severoatlantického paktu za posledních 30 let. Vzpomeňte přitom na ujišťování ze zahraničí i z tuzemska (např. Václav Havel), že NATO nebude rozšiřovat své aktivity k hranicím Ruska do zemí východní Evropy, které ruská armáda opustila.

Cvičení polské armády bylo virtuální. Propagandistický výstup z něho skutečný.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Historická skutečnost dle dobových dpkumentů a jiných praví - zhrba každých 100 let se Evropa připravuje na válku s Ruskem, aby dobyla urvala ruská území se surovinami a otroky. Pravidelně dostávají evropské země "cez držku" ! Nedají si pokoj. Situace se změnila, Rusko již nechce a nebude trpět válku na svém území, ale odveta ji přenese na území útočníka a to již v počátku - Eurosojuz !

Dona

560 základní vo svete . Doma zvyšok do 800. Aj to sú staré údaje.

Aj strach by mal mať, aspoň teoreticky svoju hranicu. Európania, spolu s Američanmi, sú už 104 rokov kŕmení strachom z Ruska/ ZSSR.

1/  Ak ešte dnes môže propaganda strachu z Ruska pôsobiť, znamená to jediné : ľudí na oboch brehoch Atlantiku uvedený dlhoročný strach zdeformoval na menej hodnotný druh. Zdeformoval myslenie a vnímanie reality i samých seba.

2/  Tvorcovia propagandy deformáciu ľudí zneužívajú na udržanie si moci nad obyvateľstvom a na zvyšovanie vlastných ziskov

3/  Západ sa nevzdal nádeje na získanie ruskej zeme. Na rozdiel od Napoleona, či Hitlera - používajú nové prostriedky a metódy.

4/  Obyvateľstvo bývalej Strednej a Východnej Európy sa dobrovoľne ponúklo ako kanonfutter v proxy vojne na ceste k získaniu ruského bohatstva.