Zloději, zloději ve dne, v noci choději !!!

Kryšpín
12.9.2020 12:30
Ti moji chodí krást jenom v noci. Nevím, jak je možné, že se jim ty opakované krádeže tak daří, když jsou při nich tak hluční. Funí, jako když právě zdolali výstup na Mount Eve­rest.

Přistihl jsem je při krádeži již několikrát, ale nemám to srdce je odehnat. V podstatě je mám ale rád - kluky jedny zlodějský !!! Ještě ke všemu i pichlavý. Divoké ježky Kryšpína a Ervína. (Možná, že jeden z nich je Kryšpínka, nebo Ervínka. Zatím je zkoumám pouze foto­graficky, takže jsem na nich pindíka, nebo pipinku, ještě neobjevil.)

Jsou to recidivisté, kteří kradou stravu mnou krmeným obecním kočkám žijícím na dvoře v Třebízského ulici v Sadské již druhým rokem. Pravděpodobně vstoupí do historie jako první, silně obézní ježci. Nabízené kočkokrmení totiž žerou jako kyselina sírová a vidi­telně stále přibírají na váze. Obávám se, že do zimy dorostou do velikosti hrošíků liberij­ských. Nicméně kočky se s nimi neperou a často dokonce jedí ze stejné misky.

Když je kolem půlnoci přistihnu při pozdní večeři, Ervín se tváří provinile. Zato Kryšpí­novi je moje přítomnost šumafuk a nenechá se od jídla vůbec vyrušovat. Dokonce se nechá prstem pohladit pod bradičkou. Je to prostě frajer.

Policii je nenahlásím, protože tyhle zloděje mám docela rád.

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: ježci, zloději

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.