Zneužití a oklamení demonstranti, víte za co, v koho zájmu řvete?

milion chvilek
16.6.2019 13:23
Co je vlastně základním motivem, příčinou, smyslem současných demonstrací, mnozí, ne-li většina z těch demonstrujících, vlastně už ani neví, je jim to jedno, v tom lepším případku

Jsou naštvani a správně nabuzeni, protože se jim opakovaně a důrazně podsouvá organizátoři, loutkami těch, kteří stojí v pozadí a řídí to, neuvěřitelné množství lží, manipulativních polopravd, domněnek, nesmyslovin.

Vůbec jim nedochází, že jsou prostředkem bývalých zlodějů, odkloňovačů, tunelářú, dnes už odstavených mocných od té moci, aby se tito mohli vrátit a pokračovat ve své jim libé a pro ně, ty demonstranty neprosto zhoubné činnosti.

Lže se jim populisticky lákavě, využíváni jsou jako hlas lidu, aniž by si uvědomili, že to jejich následné, vybuzené a vlastně nadiktované řvaní, slouží těm, kteří tento stát, tuto naši krásnou zemi, připravili o bilióny korun, zavinili to, že jsme v tom dohánění západních států daleko ještě vzadu. Že nám tito bývalí, nespokojeni dnes, protože prohráli, zcela po zásluze, volby, dílem rozkradli a dílem rozprodali republiku, včetně našeho zlata v tunách, zlikvidovali vše, co naši předci po desetiletí budovali.

Chtějí zase k moci, zachutnala jim, to beztrestné a volné rozkrádání. A je jim jedno, že by ještě víc náš stát, republiku, občany, prodali, připravili o svébytnost, suverenitu.

Smutné a varující zároveň je, že si jako pomocníky k opětovnému oblbování vybuzených davů berou mladé, nezkušené, ale o to víc arogantně agresívní pirátské Piráty i různé nedostudované, drzé a sprosté mladé lidi.

Na demonstracích se z pódií začíná diktovat, hlasy bývalých (?) narkomanů, feťáků, dětiček slavných kdysi, co má, musí, nesmí, dělat premiér a prezident, řádně, svobodně a demokraticky zvolení nejvyšší ústavní činitelé. Sprostě a vulgárně se jim nadává, heslo mluvících hlav k davu je "Neserte se s nima".

A dav jásá, tleská, skanduje sprostoty.

To, že neuvěřitelně, sprostě lživý je už jenom název party Milion chvilek pro demokracii, davu nedochází. Protože tato najmutá a řízená parta po demokracii, výsledcích demokratických voleb, doslova šlape a plive na ně.

Lži a nenávist, za to demonstrujete, milí demonstranti. Vodí si vás jako ovce na pastvu. Oni si vás ale otříhají vbrzku a i podříznou, jste jenom potřebné pro ně stádo.

Co tak zapřemýšlet ...?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Na otázku odkud se vlastně vzal takový nečekaný vzrůst duševní omezenosti dost podstatné části zdejšího občanstva lze samozřejmě mít různé názory. Zřejmě se bude jednat o takový symbolický příznak začarovaného kruhu. Zvláštně překotná doba asi plodí zvláštní jedince. Asi nelze upřít, že jednoduchost některých myslí vzrůstá v závislosti na zvýšené četnosti  výskytu moderní choroby zvané jako digitální demence. Nelze odhlédnout od indoktrinace společnosti obchodními kouzelníky, mávajícími kouzelnou hůlčičkou a k ní příslušného klobouku jejichž mávnutím a otočením lze mít skoro všechno a to ihned. Rozmysl, systematičnost, komplexní náhledy spořivost plánovitá a soustavná činnost již jaksi ustupují do pozadí. Většinou se hodnotí pouze povrchové jevy našeho okolí, ale méně času se věnuje zkoumání jejich podstaty.

 Velkokapitálem čím dál více utlačovaní a zotročovaní občané mají zajisté mnohé jiné a důležitější důvody ke společenským protestům, než v tomto zástupném případu, vněmž přece jde pouze o okolnost, který z klanu našich velkokapitalistů se dostane k lepšímu místu u mocenských žlabů.V kolika vlastně již filosificko, fililogicko ekonomicko,sociologických vědecko politologických úvahách již bylo v histori lidstva pojednáno o faktu, že rozděleným a zastrašovaným lidem se lépe vládne. Konflikt mezi ,, BABIŠOVCI " jakož i jejich antipody zdá se spěje k předvidatelnému hořkému konci, kdy dva se budou prát, aby se právě třetí smál. Namísto, aby se tzv.zklidnily hormony, přilévá se čím dál více oleje do ohně, jak na tuto skutečnost správně poukazuje autorka článku. Kam až se chce vlastně zajít ? První vlašotovky případů fyzických ataků se vlastně již vyskytly. Nepoučili jsme se z nedávných mmajdanů a pokusů o ně, naposledy na u našich východních sousedů a jejich taktéž východních sousedů. Nad výdělkem takového nepodařenéího díla zapláčí toliko a pouze neprivilegovaní občané, ti si vždy vypijí svůj kalich hořkosti až do dna. Na jejich neštěstí se přiživí právě ti nejbohatší. Kdo vlastně vždy v historii vydělával, nyní vyděláva v budoucnu bude vydělávat na neštěstích. Symboličtí Franta a Fanynka Flintovi asi ne, ale vždy toliko multimilardáři, jejichž bohatství se znásobuje právě po válkách a jiných krizích.  Takže takovou svou symbolickou flintu, s níž hájí zájmy superboháčů by skutečně měli hodit do žita a to ještě před Svatou Markytou.