Zoufalá opozice nasadila do boje proti Babišovi Vondru PromoPro

klavesnice stroje
23.7.2020 07:44
To jejich zoufalství z poznání, že žádná technolgie zničení svého politického rivala, a že jich vyzkoušeli již víc jak hodně, nefunguje, nepomáhá, je nutí, naši opozici, ruku v ruce s politickými aktivisty, spolky a neziskovkami, k dalšímu pokusu. Ty metody, technologie, formy boje, tady už byly různé, od nechutných podpásovek až k obskurním útokům skrzevá zmanipulované skupiny demonstrantů a jejich stupidní, šaškoidní hesla na transparentících, namnoze s účelem hloupě, primitivně urážet.

Že opozice vytáhne do toho svého svatého boje AntiBabiš už notně zaprášeného, i na první pohled a zjevně, nevábně vypadajícího a nechutnými aférami všeho druhu ověnčeného Alexandra Vondru, naposled nechvalně proslaveného tunelem PromoPro, je už vskutku projevem zlostného zoufalství.

Čas letí jak splašené koně a do příštích parlamentních voleb, už tradičně pro zdejší voliče nejdůležitějších a nejvíc akceptovanějších, ho moc nezbývá, tak nezbývá ani té opozici už moc možností, jak dál, vytrvale kydat na Babiše, toho ďábla nezmarného, s preferencemi pořád na špičce, o dva parníky vedoucího ve všech průzkumech. Sice se i tady pokouší, za těžké Bakalovy prachy, o upatlané podvůdky a umělé korekce skrzevá Respekt a Tabery Family (manželka šéfredaktora Bakalova Respektu vede taky v Sociologickém ústavu Akademie věd ČR oddělení „Centrum pro výzkum veřejného mínění“ (CVVM)), paní Taberyová dokonce dalším studiem zvyšuje svoji kvalikaci v oboru „formování a změny veřejného mínění“. Takže v podstatě naprosto něvěruhodné výstupy výzkumu věřejného mínění, které jsou formovány dle přání a zadání a následně změněny dle téhož. Pikantní na tom je, že tuto opozicilibou činnost CVVM pod vedením paní Taberyové (má-li někdo dojem, že je to střet zájmů jak Brno, je ten dojem správný) financuje stát, vláda, potažmo my všichni, i když je to naše, veřejné mínění, patřičně formováno a měněno. Inu, za peníze v Praze dům, jak se říká ...

Ale zpět k tomu, ze zaprášeného kouta vytaženému, Sašovi Vondrovi. Oni si, ti tahači různých králíků a podobných hlodavců z klobouku, ze zoufalství už nemající moc jiných možností, jak bojovat o svůj návrat ke krmelcům, od nichž byli po právu a spravedlnosti voliči vyhnáni při posledních parlamentních volbách, snad opravdu myslí, že ti voliči nemyslí, že nemají paměť a opět jim sednou na vějičku, nechají se omámit jejich sliby a tentokrát navíc plamennými křiky, jak je ten nebo onen špatný a zlý, nedobrý a jenom oni jsou těmi nejlepšími, oni jsou zachránci všeho a všech bla bla bla.

Ten Vondra ale nebyla zrovna nejlepší vytažená flinta v tomto jejich svatém boji, válce AntiBabiš. Sice s pekelně žhnoucím pohledem z neupravené tváře váguse, s plamenným odhodláním a temnými narážkami se snaží fest bojovat, za nic pro, ale hlavně nutně proti premiérovi. Výsledkem je ale jenom takové zvláštní znechucení, nejenom kvůli bezdomoveckému vzhledu, až naprostá nedůvěra k někomu, kdo si tak "šikovně" počínal v té kauze PromoPro, že ač se stamiliony ztratily, vyšuměly někam do pryč, doba a kluci s holkama, co spolu mluvili, mu umožnili na nějakou dobu se zašít beztrestně do zapomění.

Historicky už profláklé řádění s Havlem na Hradě a excesy s tím spojené, také mnozí, i povrchní, pozorovatelé dění doby polistopadové, nezapoměli, i když si to on a ti kouzelníci, co ho těď vytáhli z toho umolousaného tralaláčku, myslí.

Je nabíledni, že Alexandr Vondra, řečený PromoPro, nemá prachžádnou šanci přinést opozici ani zbla nějakého vítězství a ovlivnit voliče, byť by mu a té opozici, třesoucí se nervózní touhou zase dostat se k lizu a různým svým, před lety osvědčeným a beztrestným odkloňovačkám, pomáhaly různě formovány a měněny výzkumy veřejného mínění výše uvedené Tabery Family.

Ani kdyby se oholil, upravil a slušně oblékl. Voličstvo není ani tak blbé, ani tak sklerotické. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Skutečné dilema pro nám vládnoucí věrchušku. Jak vlastně nabudit u ovčanů zdání demokracie při nástupu jasně zaváděné koronavirové totality ?. Okolnost, že jakékoliv volby za současné situace budou představovat jasnou tragikomickou frašku, byla přeci zřejmá již na počátku námi prožívaného coronavirového humbuku. Naprosto kříšťalově čistě, se projevuje fakt, že současní mocipání ve svých mocichtivých bublinách více méně ztratili kontakt s neveselou každodenní zjušeností pracujícího lidu. Před uchopením se nynější vládní moci, vlastně tehdy přesvědčovali ovčany, že jsou lepší než tehdy vládnoucí, dle jejich propagandy vládnoucí prý totalitní komunstická moc. Takže nyní se vlastně můžeme utěšovat tím jací samozvaní demokraté nám vládnou. Náhubky na obličejích, karantény, domácí vězení, povinné trasování, očkování covid pasy coronavirové bezúhonnosti,  povinné čipování a napojení na jakousi umělou inteligenci. Tyto okolnosti nám naši mocipáni pochopitelmě nesdělují přímo, ale lze je vydedukovat z jimi uskutečňovaných postupných kroků.

    Touto úvahou nechci kritizovat tento článek, v němž autorka diferencuje mezi hodnými a nehodnými mocipány, které jsme si měli prý svobodně vyvolit. I takovéto zamyšlení představují určité východisko. Nelze vašak přehlednout skutečnost, že tatto údajná svobodná volba ovčanů, jest ovlivněna množstvím peněz vložených do předvolební kampaně. Takto falešná pozlátka zakrývají naproso prohnilou podstatu režimu současných ziskuchtivců. Nyní když jim hoří koudel pod jerjich mcí zbynělými pozadími, kdy vlastně sklízí ovoce své chamtivosti, vlastně poodhalili svou ďábelskou podstatu, když nám jasně chtějí pod záminkou jakési coronavirové krize zotročit. Před uchopením se moci se tito demokraté oháněli nutností plurality názorů, nyní nám jasně tvrdí, že jen ten jejich světonázor nutno považovat ze správný. Takže se vlastně nesmí divit, že v rámci jimi tehdy proklamované různosti názorů zazní i jim oponetní názory. V podstatě vesmíru asi byl uzakódován předpoklad, že pravda vždy výjde najevo i když pozdě. Nyní se potvrzuje jaký ksindl nám vlastně vládne, pokrytci a falešnící. Plné huba demokracie a zavádějí nám totalitu. Tolik polemický příspěvek k autorčině uváze, která diferencuje mezi našimi mocipány. Nelze však přehlédnout ani názory poukazující na fakt, že všichni tito pánimají stejnou mocichtivou podstatu.

Lubodoc

Když už tuneláře,tak Víťu Koženýho