Zvolíme neúčastí v eurovolbách škodiče této země a eurohujery?

vlajka eu
31.1.2019 08:20
Oni, Teličkové, Štětinové, Pochové a jiní jim podobní na to v každém případku spoléhají. A ani se tím nikterak netají, je to jejich předvolební strategie.

Za pár měsíců, které utečou jako voda, tady budou volby do Parlamentu EU a 21 člověků z naší země se bude ucházet o velmi lákavý post europoslance. Především ti, co už v té bájné Bruseli okusili, že život je (a bude do smrti smrťoucí) vcelku pěříčko, jen mít ty správné eorounijní názory a postoje. Stačí moc nevyčnívat, nevykřikovat nějaké zpátečnické řeči o národním státě a jeho zájmech, zvedat ruku dle přání a nepsaných pokynů Bruselské vrchnosti. Vždyť kuloární dohody, pravda, v těch správných kuloárech, jsou ty nejdůležitější a tam se i ta správná angažovanost může proměnit, za dobré konstelace hvězd a přízně ovlivňující "šlechty", v nějaký ten vedlejšák v té spoustě komisí a výborů. Takovej snaživej Telička to dotáhl správným, aktivním a častým výskytem v těch užitečných kuloárních uskupeních a požadovaným přikyvováním, až na místopředsedu EU Parlamentu. Ani švestičky z vlastní zahrádky nosit nemusel, kluk šikovný ušatý.

Tristní, až záporné výsledky práce našich europoslanců ve prospěch a užitek naší země, až na pár jedinců, kteří by se dali sečíst na těch pověstních prstech jedné ruky a ještě by zbylo, budiž výkřičníkem, varováním ale také ponaučením pro všechny oprávněné voliče, kteří se voleb do europarlamentu nezůčastňovali a ani nechtějí letos v květnu.

Argumentace nevolících voličů typu "stejně se nic nezmění", popřípadě "nezajímá mne EU, stejně jí neuznávám ...", je zcela špatná, nedobrá a ve svém důsledku nahrávající všem těm shora jmenovaným i nejmenovaným škodičům této země. Oni s tím počítají a při své schopnosti zorganizovat si své voliče, svůj elektorát z okolí a především z pražských knajp vyšších cenových skupin, si už předem mnou ruce, protože platí odevzdaný hlas ve volbách, rozhodně ne ten protestní mimo volební místnost. Polopaticky, jednoduše, půjdou-li volit jenom voliči těchto zlořádů, budou tito zlořádi zvoleni. A budou nám dál jenom škodit.

Volební, spíše teda předvolební, kampaň do europarlamentu jakoby se tady ani nekonala. Strany a hnutí při zveřejňování svých kandidátek se chovají jako cudné panny, stojící v koutě, voliči aby je málem že ne lupou hledali. Média obecně také drží nějakého podivného bobříka mlčení, semo - tamo sice občas někdo rozumný a politologicky zdatný napíše nějaký článek, ale je to celkově hodně velká bída. Rozhodně směrem k více - méně laické veřejnosti, která se fakticky o těchto volbách a kandidátech na europoslance dozvídá strašně málo, skoro nic. Jeden z mála zajímavých článků je zde - https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Telicka-jako-zivy-dukaz-jak-s-nami-EU-vydrbala-Martin-Koller-take-pripomina-K-H-Franka-568741.

Obecně je docela známo, kdo z politiků lid vezdejší více než dost, s prominutím, sejří, štve a je mu hodně protivný, kdo z nich se chová strašlivě pochovsky a petříkovsky, štětinovsky, protože jejich stupidní politické výstupy navenek jsou relativně dost medializované. Ale o těch ostatních škodičích se toho moc neví, protože jsou za šedé myšky, aniž by jejich krysí, zákeřná dravost jakkoliv byla známá.

Pojďme, prosím, v co největším počtu my, oprávnění voliči, volit naše europoslance. Ty, kteří budou v Bruseli kopat za nás, kteří budou hájit zájmy tohoto státu, této naší krásné země. Její suverenitu, svéprávnost a právo na sebeurčení. Kteří nás neprodají za měšec eur a nebudou nahrávat zájmům cizáků. Kteří to jsou? Téma na příští článek ...     

 

Chrastekova Růžena
Důchodkyně, přesídlená dobrovolně z Prahy na venkov do chaloupky, dva psiska raubíři a kocour Karel mi zpříjemňují seniorský život.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.