Český Němec vraždil v okupovaném Polsku, oběti mají muzeum

rodina ulmowa
18.3.2016 12:22
Polský prezident Andrzej Duda včera v obci Marková v Podkarpatském vojvodství otevřel muzeum polské rodiny Ulmanových, která byla vyvražděna za ukrývání Židů. „Podívejte se jak umírají polské svině, které schovávaly Židy,“ křičel při střelbě ze samopalu český volksdeutsch Joseph Kokott. Před zraky šesti dětí byl nejdříve zastřelen Józef Ulm a jeho žena Viktorie, jež byla v devátém měsíci těhotenství a v průběhu vraždy začala rodit, poté byly zavražděny i děti.

Eskadra smrti povraždila také osm lidí ze dvou židovských rodin, které se u Ulmových schovávaly. Akce proběhla na základě udání policisty ukrajinského původu, který údajně jednal z majetkových pohnutek. Český Němec Kott byl po válce souzen v Řešově. Uložený trest smrti mu byl změněn na doživotí, zemřel ve vězení v roce 1980. Velitel eskadry, poručík Eilert Dieken, byl po válce policistou v Essenu ve Spolkové republice Německo. Muzeum je vnímáno také jako připomínka Poláků, kteří za II. světové války pomáhali svým židovským spoluobčanům. Více než šest a půl tisíce jich bylo oceněno izraelským titulem Spravedlivý mezi národy.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Drak

To nemyslíte vážně, doufám.

Český Němec? Co to je? Zase sebemrskačství, za sudeťáka?

stanislav-kliment

To není sebemskačství, to je pro přesnost

Není mně zřejmý dovod, proč by přesné označení mělo být sebemrskačstvím. Ze zveřejněného naopak plyne, že mezi těmito Němci byi i zločinci jako Kokott a jejich činy přispěly ke zvolenému poválečnému řešení, odsunu.

novotny

Kott nebo Kokott?

Kott nebo Kokott?

stanislav-kliment

Překvapivě, ale ...

podle více zdrojů Kokott.