Amnézie Miloše Zemana

21.2.2011 13:27
M. Zeman má potíže s pamětí. A předpokládá také, že i jiní mají problémy s pamětí. Čtenáři mají většinou pochopitelné problémy s pamětí, protože mají jiné věci na práci, nežli si pamatovat hlouposti. Potud je to v pořádku.

M. Zeman je především velký mystifikátor. Já mu neberu jeho oblíbenou hru na odcházení a vracení, jeho problém je v tom, že už to přestává být zábavné. Chce to nějaký nový trik.

Prostě pro Miloše je prezidentská volba něco, jako rozsvícená lampa pro nočního motýla. Je pro něj neodolatelně přitažlivá.

Chápu to, Miloš se na Vysočině strašlivě nudí, proto si také nezřízeně vymýšlí. Prý odešel před čtyřmi lety z ČSSD pro nesouhlas s mou politikou. Tehdy ale říkal něco úplně jiného. Připomenu, že se tehdy komicky „hájil“, proč uzavřel jako předseda ČSSD smlouvu s jiným komikem, advokátem Altnerem. Altner tehdy požadoval po ČSSD za své údajné služby 19 miliard korun. A šel tak daleko, že podal také žalobu na prohlášení konkursu na ČSSD. Sociální demokracie tehdy bojovala o holou existenci. Vzhledem k tehdejším moudrým Milošovým řečem, že vedení ČSSD mohlo – po jeho odchodu z funkce předsedy ČSSD – jednostranně pro advokáta výhodnou smlouvu měnit, jsem se ohradil. Zlatá slova, řekl jsem, proč ale by to Altner měl vlastně dělat? Čeká na rozhodnutí soudu. Čeká a nedočká se.

Musel jsem v roce 2007 v této souvislosti změnit koncepci přístupu advokátů ČSSD v této kauze. Zahájili jsme mnohem asertivnější přístup. A zatím jsme od té doby vyhrávali u soudu vše. Ale případ není ani dnes, po více než deseti letech od podpisu jednostranně pro ČSSD nevýhodné smlouvy Milošem Zemanem definitivně uzavřen. Chce se říci, díky Miloši. A popřát, Milošovi, ať mu příště nevynechává paměť.

Vzpomínám si, jak jsem v dubnu 2005 převzal odpovědnost za ČSSD. ČSSD byla na 10% volebních preferencí. Tam ji, kromě jiného a jiných, dovedlo přičinlivé rozbíjení Zemanových stoupenců a Miloše samotného. Za rok poté získala ČSSD ve sněmovních volbách třetinu hlasů.

P. S.: Slíbil jsem, že v knize svých pamětí popíšu, proč M. Zeman na podzim roku 2006 ukončil naše „přátelství“. Ty důvody jsou vcelku prosté. Takže přívětivý čtenář musí ještě na mou knihu půl roku počkat. Předpokládám, že ji dokončím k 30. červnu a že bude vydána v průběhu září.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.