Andrej Babiš si nevidí do pusy

2.9.2014 08:56
Andrej Babiš dnes na tiskové konferenci, kterou hnutí ANO pořádalo k zahájení kampaně k obecním a senátním volbám, mimo jiné vyzdvihoval transparentnost jeho hnutí, co se týká jejího sponzoringu. Taková slova se zdají až neuvěřitelná.

Dovolil bych si připomenout situaci z Brna, kdy si kandidáti Babišova nepolitického hnutí ANO „dobrovolně přispívali“ na svá místa na kandidátkách, a na prvních místech se vyskytují shodou okolností ti kandidáti, kteří „dobrovolně přispěli“ nejvyšší částky. Například toto je praktika oligarchistická, nikoli demokratická. Financování Babišova ANO je možná transparentní alespoň formálně. Ale i o tom by se dalo pochybovat.

Navíc stojí A. Babiš jako majitel jedné z největších českých firem a současně jako místopředseda vlády, ministr financí a majitel s u nás ničím nesouměřitelného mediálního impéria MAFRA a s ním i spolupracujících mediálních domů v několikanásobném střetu zájmů. V jeho pozici je skutečně až neuvěřitelné dávat někomu lekce z čistoty… Myslím si, že na toto téma by měl A. Babiš raději stydlivě mlčet. A velmi by mě zajímalo, co na výše naznačené říká A. Krnáčová, lídryně hnutí ANO pro Prahu a bývalá výkonná ředitelka Transparency International. (A co na to říká Transparency International? Jako opět mlčí?)

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

 

Ilustrační snímek - A. Babiš s manželkou.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.