Antiislámské tažení M. Zemana už nese své shnilé ovoce

islam koran
13.6.2014 15:46
Miloš Zeman ve svém antiarabském a antiislámském svatém nadšení není schopen rozlišovat. Patrně se domnívá, že všichni vyznavači islámu anebo jejich věrouka mají latentní teroristické sklony. To je stejná pitomost jako si myslet, že většina věřících katolické církve by přivítala návrat křižáckých válek a autodafé.

Pan prezident Zeman je již několikátým z českých politiků v posledních sedmi letech (na čestných místech vedle M. Topolánek, A. Vondra a K. Schwarzenberg), kteří dělají vše proto, aby co nejvíce zkomplikovali vztahy s arabskými státy. A to i s těmi státy, které jsou, jako Saudská Arábie, evidentně spojenci Západu. Při nedělním předvolání českého velvyslance v Saudské Arábii byly saudskoarabským ministerstvem zahraničí předloženy přehledy výroků prezidenta Zemana, které mají více či méně protimuslimský charakter.

Pan prezident vážným způsobem narušuje nejen politické vztahy s arabskými státy, ale prakticky se všemi muslimskými státy světa. Vláda republiky by měla rychle zaujmout stanovisko, protože jen ona je odpovědná za formulaci linie české zahraniční politiky. M. Zeman rád mluví o odpovědnosti Nečasovy a Topolánkovy vlády za narušení obchodních vztahů s významnou částí světa. M. Zeman v této logice neúnavně narušuje obchodní vztahy s desítkami muslimských států světa.

Prezident Zeman by si po nezbytném nápravném zásahu vlády měl podobné avanturistické kousky odpustit.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.