Arogance vládní moci proti našim lékařům

26.1.2011 10:44
Protestní akce nemocničních lékařů za své důstojnější postavení ve společnosti, narazila na aroganci vlády. Koaliční vláda bez jakékoliv diskuse s představiteli lékařů, smetla ze stolu jejich požadavky. Odmítla jednat. Vláda navíc, rozpoutala ve veřejnosti nebývalou hysterii proti lékařskému stavu. Snaží pokrytecky postavit veřejnost proti lékařům.

Je třeba připomenout, že tento zoufalý krok českých lékařů, byl vyvolán dlouhodobým podceňováním vysoce odborné práce v nemocnicích. Není nutno připomínat, že jejich výše jejich platů je doháněna zejména, vyšší přesčasovou prací, která vysoko překračuje zákoník práce. Schází tak hodiny na jejich další odborného vzdělávání. Nepřímo tak snižují úroveň našeho zdravotnictví. Do zdravotnictví, dle výkladu mnohých pravicových politiků, přitékají dostatečné zdroje, zamlčuje se ale, že na platy lékařů jde minimum těchto prostředků. Velká část těchto peněz jde mnohdy předražených a zbytečných investic, které z našich českých zkušeností, jsou spíše zdrojem dobrých příjmů těchto investorů. Tento stav je dlouhodobý a přes sliby všech vlád není řešen.

Argument, že lékaři vystudovali za naše peníze, je hoden komunistické propagandy. Všichni až na drobné výjimky, podotýkám zatím, vystudovali za peníze naší společnosti. Tisíce našich vysokoškoláků již pracuje v zahraničí. Mají vysoce nadprůměrné příjmy. Neztratili se ve světě, prostě Evropa se propojila. Zároveň v mediích veřejnosti připomínáme milionové platy, často mlaďoučkých hokejistů, fotbalistů, manekýnek, děláme z nich umělé modly, jsou uznávanými „V.I.P“…., zároveň, ale na českého lékaře se díváme pohledem Milouše Jakeše, či závistivého souseda.

Nestůjme stranou k požadavkům lékařů, bojujme za to, aby jejich profese se stala uznávanou a také vysoce ceněnou v naší společnosti. Važme si vysoce odborného vzdělání, pouze tato cesta z nás udělá vyspělou vzdělanou společnost, která nebude závidět druhému, nebude cestou jen k průměrnosti. Nechceme být jen montovnou Evropy. Snad nechceme se vrátit před listopad roku 1989.

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

k_vasicek
Kazdy prede vsim vystudoval za penize sve a rodicu,

kteri se omezovali a setrili, aby deti mohly studovat, vcera, dnes, zitra
alex
Jenom sem prdnu
2 zajímavé odkazy.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/8622-okamzite-jednejte-s-lekari-vyzyva-vladu-halik-milunic-suchy-a-dalsi

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/187262.aspx