Asadovy síly vítězně útočí

asad 0417
6.9.2017 16:17
Ve východní Sýrii se syrská armáda prezidenta Asada v tuhých bojích probojovala do vládou držené enklávy, kterou v Dajr az-Zauru po tři roky obléhal Islámský stát.

Z ruské regaty byla v úterý vypálena střela s plochou dráhou letu na pozice Islámského státu v tomto městě. Před tím již podobné střely směřovaly na pozice IS z ruských základen v Rusku a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. Střely ničily vojenskou techniku, zásoby zbraní, živou sílu Islámského státu. To, že se armáda prezidenta Asada probojovala do enklávy, kterou jeden čas jako jedinou ve východní Sýrii kontrolovala vládní vojska, vlastně již od roku 2014, je podstatným zvratem války v Sýrii. Pokusy Islámského státu o protiofenzivu byly odraženy, i když IS k Dajr az-Zauru v uplynulých dnech posílal další a další posily. Syrská armáda, s podporou Rusů i ozbrojených složek libanonského hnutí Hizballáh, získává tedy kontrolu nad klíčovou oblastí východní Sýrie, která je také zajímavá tím, že jsou v ní umístěna rozsáhlá ropná pole. A samozřejmě IS využíval tato ropná pole, resp. ropu k prodeji na černém trhu a z toho získané finanční prostředky využíval pro válečné účely. V tuto chvíli již zbývá v Sýrii jen  jedno velké město pod kontrolou IS a tím je Rakka. Na toto město útočí jak syrská armáda, tak ozbrojené síly syrských Kurdů, podporované mezinárodní koalicí vedenou Spojenými státy. 

V této souvislosti nelze neobdivovat bojovou schopnost a zarputilost syrské armády v boji s fanatickým nepřítelem.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.