Babišova kuřata prý umí dobře polsky, říká v rozhovoru pro ECHO24 Miroslav Kalousek

kure
30.4.2014 14:11
Miroslav Kalousek v rozhovoru pro portál ECHO24.cz, kupodivu bez očekávané odezvy v mainstreamových sdělovacích prostředcích, otevřel otázku skutečného původu Vodňanských kuřat.

Kalousek v jedné z odpovědí redaktorovi ECHO24 Danielu Kaiserovi totiž říká: „Nezneklidňuje mě, že Mladá fronta píše o OKD, ale že současně nepíše o důležitých věcech typu: jak se Andrej Babiš stal vlastníkem české pobočky Petrimexu, kde impérium Agrofert získalo svůj základní kapitál, jak Andrej Babiš získal Lovochemii, jak Andrej Babiš draho odprodal státu zpátky ztrátovou Explosii, kterou si předtím levně koupil, že Vodňanská kuřata umí dobře polsky. To jsou přece úžasné kauzy.“

Když si připomeneme velkou reklamu, ve které sám Babiš s hvězdnou posilou Jaromírem Jágrem propagoval kvalitu „svých“ Vodňanských kuřat, nepochybně tak (vedle vedlejšího předvolebního účinku) zpochybňoval kvalitu právě dovozů kuřecího masa ze sousedního Polska. Podle ohlasů, které zaznamenala ve zpravodajských relacích i Česká televize (odpovědi respondentů „polské kuřecí zásadně nekupuji“), se kampaň neminula cílem.

A najednou Kalousek na Kaiserovu otázku „Co to znamená, že Vodňanská kuřata umí dobře polsky?, odpovídá: „Musíte mě zpovídat z každé věty? Ech… Existuje příliš mnoho indicií o tom, že Vodňanská kuřata nepocházejí z Vodňan.“ Dodává potom, že buď je to tisíckrát opakovaná pomluva, nebo je to pravda. „Lidé z potravinářského průmyslu to říkají dost často. Já to nemohu tvrdit s určitostí, od toho je investigativní žurnalistika. Ale nikdo se tomu nevěnuje,“ připojuje Miroslav Kalousek.

Prošetření slov Miroslava Kalouska by jistě bylo namístě. Veřejnost by měla znát původ potravin, které kupuje jako Babišovo nejkvalitnější zboží. Navíc, když majitel Agrofertu, ale také místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš kvalitu potravin pocházejících od našich severních sousedů zpochybňuje. Stojí to všechno za zamyšlení. Navíc, jestliže v síti Kauflandu dnes prsní řízky stojí 180 korun za kilogram, zatímco v Polsku je to orientačně v nejhorším případě polovina.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Pracovníci bývalého Drůbežářského průmyslu dobře vědí, že pan Babiš koupil například Drůbežářské závody ve Vrchovině u Chocně a v Žamberku. Aby je vzápětí zavřel, lidi propustil a strojní zařízení prodal "na sever". Za ceny "o něco vyšší" než nakoupil. Tento gentleman a lidumil nyní obhajuje české finance a české zájmy.

Když jsem se jej v internetové diskusi přesně na toto ptal, dostalo se mi stručné odpovědi: "Je mi to líto."  Ještě mám to psaní schované, jak by pravil vodník Čochtan. Takže to mohu dokázat.

Stejně tak jako FAKT, že Drůbežářský průmysl měl v této republice minimálně evropskou úroveň a jeho produkty se do Evropské unie vyvážely. Uvedená pracoviště byla certifikována pro vývoz do EU. Evropští komisaři pravidelně ony výrobny navštěvovali a kontrolovali.

Obě pracoviště byla nová, s moderní technologií. Tuto technologii VHJ Drůbežářský průmysl získávala formou barterového obchodu, např. za dodávky násadových vajec.

Bylo by dobře, kdybychom panu Kalouskovi občas i něco věřili.