Bakala neuspěl u Ústavního soudu

bakala 1605
25.8.2017 14:16
Z. Bakala vydělal velký ranec na státu, resp. na koupi minoritního podílu OKD od státu a jeho exploataci....

Podařilo se mu tak spolu se společníky koupit v roce 2004 celou společnost OKD, z které cucal peníze až do nedávné doby. Velmi konzervativní odhady jeho „výdělku“ z OKD (spolu se společníky) převyšují více než 100 mld. korun. Opravdovou „perlou“ v rámci celého obchodu s OKD byla transakce s hornickými byty OKD, kterých je více než 43 tisíc. Tyto byty byly Bakalou přislíbeny k prodeji jejich nájemníkům za rozumnou cenu v řádech desítek tisíc korun. K tomu, bohužel, nikdy nedošlo.

Z. Bakala porušil svůj veřejný příslib, který dal poté, co se stal se svými společníky výhradním vlastníkem OKD. A v nedávně době Bakala poté, co OKD vycucal jako citron, použité slupky se zbavil. Ještě před tím však stačil za nějakých 20 – 25 miliard korun podle odhadů prodat oněch více než 43 tisíc bytů OKD.

Na Bakalu však po jeho kvapném odchodu z OKD byly podány žaloby, jednak na 24,5 mld. korun a to z několika právních titulů a kromě toho se také insolvenční správce dožaduje vrácení 12 mld. Kč, což jsou podle správce neoprávněně vyplacené dividendy za roky 2011 a 2012 OKD. Prostě Bakala má problém a jeho právníci se snaží jej rozmělnit. A tak přeskočili některé jednací stupně soudní sestavy, konkrétně Nejvyšší soud a obrátili se se stížností přímo k Ústavnímu soudu.

Těžko pochopit, na co si vlastně ještě Bakala může stěžovat. Vybrabčil z OKD velké peníze a skoro bych se vsadil, že zdrcující část z nich, a možná že dokonce všechny, investoval mimo republiku. A teď se plácá do stehen ve svém sídle na břehu Ženevského jezera a jeho advokáti podávají stížnosti a další stížnosti a námitky a odvolání a doufají, že se spravedlnost unaví.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Nabízí se "filmová" otázka:       "JAK JE TO MOŽNÉ ?"

K náleží další logická otázka: "Kdo k tomu Bakalovi pomohl?"

Všeobecně se vzpomíná (A PŘED VOLBAMI VELMI BUDE VZPOMÍNAT, ANO -  TO MI VĚŘTE) role Bohuslava zvaného Rovnátko. Jeho obvyklá obrana zní: "Znalci mi to tak napsali". 

A není to jediný případ. Mně osobně (když budu předpokládat Rovnátkovu nevinu) zajímá kombinace obou uvedených dotazů za tento konkrétní problém, KTERÝ BY MĚL ZVLÁDNOUT KAŽDÝ DOSTUDOVANÝ - BYŤ NIKDY NEPRAKTIKUJÍCÍ - právník:

1/Proč nebyl v Kupní smlouvě nepřekročitelně zajištěn fond na likvidaci dolu?

On takový důl musí vytvářet POVINNĚ rezervy do budoucna - na období, kdy se důl vytěží a bude jej třeba odpovídajícím způsobem a za nemalé prostředky sanovat. ŽE ANO ?

2/Proč nebyl v Kupní smlouvě nepřekročitelně zajištěn způsob nakládání s 43000  (čtyřiceti třemi tisíci) bytů? ŽE BY TO TAK MĚLO BÝT -  ŽE ANO?

To je ve srovnání s pouhými 50 mega za Čapí hnízdo srandovní položka. ANO ČI NE ?  Takový prodej musí mít hodně stránek a pamatovat na všechno. I na to, že kupující je gauner.