Blíží se prezidentské volby ve Francii

macron
11.4.2017 14:03
Podle posledního průzkumu veřejného mínění publikovaného dnes na Bloombergu a zpracovaného agenturou iFopPoll vede v pelotonu uchazečů o prezidentskou funkci ve Francii momentálně M. Le Penová s 24 %, následovaná E. Maconem s 23 %.

To je tandem, který se drží v čele pelotonu bez přerušení už dlouhé týdny. Zezadu jim ale šlape na paty černý kůň, zatím podceňovaný všemi, levicový socialista Mélenchon. Brilantní řečník, který bývá některými komentátory přirovnáván k americkému kandidátovi na prezidenta, B. Sandersovi.

Mélenchon přichází s netradičními řešeními, někdy výstředními, které jsou podpořeny jeho vynikajícími rétorickými schopnostmi, kterými strhává davy. Mélenchon dokázal v tuto chvíli prakticky vymazat kandidáta socialistické strany Benoita Hamonda. Až na 4. místo za Mélenchona klesl F. Fillon, kandidát francouzských neokonzervativců. Zdá se, že vše nasvědčuje Fillonovu polickému debaklu…a končí.

Pokud jde o předpovědi pro druhé kolo prezidentské volby, s velmi výrazným náskokem má ve druhém kole zvítězit centristický kandidát, dřívější člen Hollandovy levicové vlády, E. Macron.

(jip)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.