Bude Říman také dýchat za český průmysl?

30.12.2010 10:12
Zdá se, že pokud chce být někdo ministrem životního prostředí, musí si nejdříve projít "příbuzným" resortem - ministerstvem průmyslu a obchodu, nebo za něj alespoň slovně lobbovat. Byl to dnes již bývalý ministr Pavel Drobil, který si nejdřív dělal "choutky" na resort průmyslu a obchodu, a to slovy, že "bude dýchat za český průmysl". Petr Nečas jej pak ale dosadil na post ministra životního prostředí. Teď, když rezignoval, by na jeho ministerské křeslo mohl zasednout Martin Říman - bývalý ministr průmyslu a obchodu.

S informací, že premiér Nečas s Římanem na post šéfa resortu životního prostředí uvažuje, přišla MF Dnes. Pavla Drobila s Martinem Římanem ale kromě "dýchání za český průmysl" spojuje také Moravskoslezský kraj, ze kterého oba funkcionáři ODS pocházejí. MF Dnes tedy spekuluje, že dosazením Římana by si Nečas tento region zavázal, protože jej potřebuje.

Martin Říman, ještě coby ministr průmyslu a obchodu, měl v Topolánkově vládě spory s tehdejším ministrem životního prostředí ze Strany zelených Martinem Bursíkem. Hádali se nejen kvůli Temelínu (při úniku radioaktivní vody, což Bursík považoval za havárii, ale Říman jeho slova označil za nadnesená), ale také kvůli tzv. zelené elektřině. Někteří Římana dokonce tehdy nazvali ekoskeptikem.

Pokud tedy Petr Nečas hledá za Pavla Drobila plnohodnotnou náhradu, s Martinem Římanem trefil do černého. Alespoň, co se týče vztahu k životnímu prostředí a ekologii. Pevně věřím, že Říman nebude plnohodnotnou náhradou Drobila i co se týče manažerských rozhodnutí v čele resortu...

macura
bývalý vedoucí PR a marketingu a tiskový mluvčí ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Pokud jako veřejný činitel prezentuje své názory, pak zákonitě o sobě hodně vypoví, což již Říman dělá řadu let. Působí na mě arogantním a asociálním způsobem.
zdobinsky
Zítra si můžeme poslechnout moudra pana Římana v OVM. Jsem zvědav, k čemu s Bělohradským dospějí.
zdobinsky
A v sociální oblasti ještě do druhé poloviny 19. st., což je Římanem nejobdivovanější úsek naší historie.
zdobinsky
Říman bude dýchat za Václava Klause. Je mu prý názorově velmi blízký.
zdobinsky
Říman bude dýchat za Václava Klause. Je mu prý názorově velmi blízký.