Budou Britové sestřelovat ruské stíhačky?

raf vb
12.10.2015 11:17
Britské bulvární noviny The Daily Star v minulých dnech uvedly informaci, že britské stíhačky operující v rámci koaličních sil v Iráku mají svolení sestřelovat ruské stíhačky. Britský vojenský atašé v Rusku se podle agentury Reuters se vyjádřil k této informaci britského bulváru opravdu velmi podivně, když uvedl, že k této záležitosti nemá informace a že oficiální odpověď předá v blízké budoucnosti.

Z tohoto vyjádření vlastně vyplývá, že britskému ministerstvu obrany v podstatě není proti mysli sestřelovat „v případě potřeby“ ruské stíhačky, a tak budeme s napětím čekat, zda erupce hlouposti britských armádních činitelů v nejbližších dnech vybuchne, či nikoli.

Britové, Američané a Francouzi, a zejména oni, jsou těmi, kdo zavinili současnou situaci v Sýrii, včetně nebývalého rozkvětu moci Islámského státu a milionu uprchlíků v Sýrii a okolních zemích a statisíců uprchlíků mířících do Evropy, a tak by měli v zájmu nápravy situace spíše začít spolupracovat s Ruskem, a nikoli snít o sestřelování ruských letounů.

Zdá se, že ruské letecké útoky ve spojení s ofenzivou syrských vládních vojsk přináší první vojenské úspěchy, kterými se letecká koalice vedená Američany nemohla pochlubit za celý rok provádění leteckých útoků. Mnozí komentátoři s údivem konstatují, že Rusové za čtrnáct dnů leteckých útoků zasáhli cíle islamistů v Sýrii s mnohem větší účinností, než útoky koaličníků za celý rok…

Vaše věc


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Pro přesnost. Britové toto tvrzení bulváru po oficiálním dotazu Ruska dementovali...