Caitlin Johnstone: Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat

cia
29.6.2020 08:56
Jakmile v novinových článcích zahlédnete poznámku „americké zpravodajské služby oznamují“, měli byste si okamžitě před to, co bude následovat, přimyslet slova: „bla, bla, bla, zase lžeme“.

„Zpravodajské služby USA oznamují, že Rusko v utajení vybídlo afghánské militantní žoldnéře spojené s hnutím Taliban  k zabíjení amerických vojáků“, vykřikuje do světa nejnovější titulek novin New York Times a text pod titulkem uvádí, že jde o akci ruské vojenské zpravodajské služby (GRU) a že Trumpově administrativě je tato věc už měsíce známa.

Aby bylo jasno: Toto je typický novinářský podraz. Mainstreamová kanální média publikují anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb bez jakýchkoli důkazů a též bez udání zdrojů jako hotová fakta. Jednoduše vám říkají, čemu máte věřit a co sociopatetické zpravodajské služby chtějí, abyste věřili. To vše ovšem pod pláštíkem údajně nestranného a zodpovědného zpravodajství. Tato praxe se už v mainstreamovém zpravodajství USA stala všudypřítomnou, což ovšem její nemorálnost neomlouvá.

Ve světě po americkém napadení Iráku se jedinou správnou reakcí na nepodložená anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb o nepřátelských vládách  považovat je za lživá a nevěřit jim do té doby, dokud nesnesou hory důkazů o tom, že tentokrát na nich může být zrnko pravdy. Dnes jsou totiž USA držiteli bezkonkurenčního rekordu ve lhaní a lhaní amerických zpravodajských služeb tvrdí muziku. Hlasy mimo mainstream pak informace amerických mainstreamových mediích označují za nepodložená, nedůvěryhodná a postrádající fair play – a to dokonce i tehdy, když omylem mluví pravdu.

„Bralo by se za naprosto pobuřující, kdyby Rusko podporovalo Taliban proti Američanům v Afghánistánu“, tweetuje analytik Max Abrams. „Ale je naprosto v pořádku, když USA podporují džihádisty proti Rusku v Sýrii a když otevřeně prohlašují, že Taliban je jejich hrdinou“.

Nepodložené a lživé domněnky o podpoře Ruska afghánským Talibancům jdou v americkém tisku tak daleko, že Rachel Maddowová píše dokonce o tom, že Putin vybízí Afghánce ke „skalpování“ amerických vojáků. Což je zajímavý výběr slova pro něco, co se v rámci amerických koloniálních ambicí na straně amerických skutků skutečně vyskytovalo.

Je pravda, jak mnozí zdůrazňují, že Rusko by hrálo naprosto fair hru, kdyby podporovalo opozici vůči Američanům v Afghánistánu, když Američané a jejich spojenci podporují opozici proti Rusům a syrské vládě v Sýrii. Ale Rusové to prostě nedělají. A to i když pravdou je, že Američané nemají v Afghánistánu co pohledávat a jakékoli násilné činy vůči americkým vojákům na území Afghánistánu si na svůj účet mohou připsat ti expansionisté, kteří je tam poslali. Americká armáda by měla fungovat uvnitř amerických hranic a přesvědčení o tom, že je normální, aby rajzovala po celé planetě, je přesvědčením falešným.

Caitlin Johnstone

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

 

 

 

 

 

.

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Keby ľudstvo žilo pre pravdu a v pravde, nedožilo by sa ani prvého milénia. Každý incident posledných 5000 rokov je založený na klamstve a podvode.

Ľudia milujú ZLO, potoky krvi, násilie, zvrhlosť každého druhu - v mene toho klamú seba i iných. Prijímajú  všetko, čo sľubuje napätie, záhadu, tajomstvo. Zlo je ako sérotonín, či adrenalín. Keď sa predávkujú zla, fňukajú za mier a pravdu. 

V posledných dekádach sa taktika zmenila za účelom predísť predčasnému predávkovaniu. Varia svoje žaby pomaly. Finále pozná len pár zasvätených.

Napriek tomu, že politika posledných dekád je čitateľnejšia pre divákov aj čitateľov - vďaka internetu, ale aj televízii - napriek tomu, dobre platení klamári a podvodníci stále majú raj. Totiž, súčasne sa modernizoval marketing a propaganda, ktorá je nesporne sofistikovanejšia, než v minulosti. Myslenie ľudí zaostáva za tempom pokroku. Z lenivosti, či ľahostajnosti prijímajú naservírované správy - Američania rovnako aj Rusi, Európania.....