CASA neprošla testy. Vondrova karta proti Kalouskovi?

5.4.2011 17:14
Pasivní systém ochrany proti raketám instalovaný v dopravním letounu CASA C-295 neprošel vojskovými zkouškami a armáda tak musí odložit jeho odlet do Afghánistánu, kde měl sloužit k dopravě českých vojáků a vojenského materiálu mezi základnami. Firma Omnipol, která systém za 150 milionů korun dodala, ho bude muset vyměnit či opravit. Generální štáb chce nápravu stihnout do konce dubna.
Letouny CASA v české armádě provázejí kontroverze. Nákup letadel byl podle odborníků i médií podezřelý. Kontrakt byl podepsán v roce 2009, den před nástupem tehdejšího náměstka ministra Martina Bartáka do funkce šéfa resortu. Podle Evropské komise ČR údajně nedodržela předpisy EU týkající se zadávání veřejných zakázek, když o zakázce za 132 milionů eur (téměř 3,5 miliardy korun) rozhodla bez výběrového řízení. Aktuálně je třeba v souvislosti s touto zprávou zmínit, že s lidmi z firmy Omnipol je spojován Miroslav Kalousek (TOP 09). Je tedy zřejmé, že negativní výsledek testů se může stát i prvkem v současném sporu mezi M. Kalouskem a TOP 09 na straně jedné a Alexandrem Vondrou a ODS na straně druhé.
stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Vondra vrací úder Kalouskovi ...
racek
VV je hlavně projekt pražských kmotrů. Na takovou akci by Bártovy zdroje rozhodně nestačily. Ale myslím, že s ním jeho zaměstnavatelé začínají mít těžkou hlavu.
adamicek
Spory narůstají nejen mezi členy vlády, ale i mezi členy jednotlivých stran, vždy TOP 09 je slepenec odpadlíků z ODS, Lidovců, Zelených. VV jsou slepenec z ODS a ostatních neparlamentních stran. Jak mohou spolupracovat odpadlíci z ODS se skutečnou ODS je vidět v realitě, prostě to nefunguje a fungovat nebude.