Chossudovsky: Hnutí pro ochranu klimatu – žádná zmínka o válce

chosudovsky
21.3.2019 12:11
Zatímco 15. března proběhly po světě demonstrace pod transparenty o globálním oteplování, dnešní války včetně Sýrie, Jemenu, Afghánistánu, Venezuely nebyly vůbec zmíněny . Stejně nebylo zmíněno nebezpeční třetí světové války, která ohrožuje budoucnost lidstva. - čteme v textu kanadského ekonoma a novináře Michela Chossudovského na portálu Global Research.

Globální oteplování zastiňuje nebezpečí jaderné války. Podle zpráv médií Trumpův program jaderných zbraní ve výši 1,2 bilionu dolarů „dělá svět bezpečnějším“.

Zatímco pracovní místa a práva s kampaní kolem klimatu souvisí, problematika chudoby a celosvětové nezaměstnanosti plynoucí ze zavedení neoliberálních reforem byla odsunuta stranou.

V polovině března 2019 probíhají vojenské hrozby proti Íránu a Venezuele.

Je na březen zvažována Amerikou sponzorovaná válka?

Není to záležitost, která by měla být zájmem celosvětového protestního hnutí?

Kybernetický útok na elektrickou síť Venezuely postihující až 80 procent země představuje faktický válečný akt.

Dne 10. března Washington potvrdil svůj záměr provést změnu režimu ve Venezuele. Ministr zahraničí Mike Pompeo požádal Americký Kongres o miliardu dolarů k „obnovení ekonomiky venezuelského národa (sic) a pomoci Juanu Guaidovi.“ Tohle prohlášení by mělo být vykládáno jako faktické „vyhlášení války.“

Poradce pro národní bezpečnost John Bolton a ministr zahraničí John Pompeo už dříve potvrdili svůj záměr vést válku s Íránem.

Bohužel se zdá, že tyto válečné plány byly zastíněny vysoce propagovanou kampaní proti globálnímu oteplování.

Podle našeho názoru měla celosvětová environmentální kampaň představit vedle problematiky klimatu také pevný postoj proti válkám vedeným USA a neoliberální politice, které přispívají k ochuzování lidí na celém světě.

Lidové klimatické hnutí mělo také zaujmout postoj vůči nasazení policejního aparátu proti těm, kteří požadují zaměstnání a spravedlnost, včetně hnutí Žlutých vest.

Samozřejmě je také potřeba se zabývat dopady válek vedených Spojenými státy a NATO na životní prostředí.

Zatímco změna klimatu je oprávněným zájmem, proč jsou tato protestní hnutí omezena pouze na globální oteplování? Odpověď zní, že mnohé ze zúčastněných klíčových organizací jsou štědře financovány nadacemi Wall Streetu a korporátními charitativními organizacemi, včetně Rockefellerů, Tidesů, Sorose a dalších.

Překlad Messin

Další texty na www.messin.cz


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful
Dona

Presne toto je problém dneška : manifestácie , ktoré nikoho neohrozujú. Žiadnu vládu, žiadneho politika, žiadneho vodcu , či skupinu. To sa potom ľahko a s úsmevom manifestuje. Študenti odjakživa boli ľahkou korisťou manipulátorov, ktorí ich vedeli sfanatizovať až do upálenia sa. Manipulátori vedia používať študentov ako figový list pre skutočné zlo a reálne nebezpečenstvo. Výnimkou je len slovenská vláda, ktorá padla na kolená pred heslom " za slušné Slovensko " - pred takým úbohým heslom v dračom svete.

Problémom číslo jedna je blížiaca sa tretia svetová vojna a lokálne vojny pod vedením USA + NATO. Svet, vrátane študentov a všetkých mladých ľudí by mal protestovať proti strojcom tejto politiky. Klimatické zmeny sú menej nebezpečné pre ľudstvo ako politika USA + NATO.