ČSSD se musí dále snažit prosadit změny v církevních restitucích

hus na hranici
5.6.2014 21:00
V ČSSD jistě věděli, jak obtížné bude řešit církevní restituce, přesto však z tohoto tématu odvážně a správně udělali hlavní téma své předvolební kampaně. Nyní se ovšem zdá, že v ČSSD přesouvají restituční agendu na odstavnou kolej.

To je ale chyba, ČSSD musí pokračovat ve své práci, která má zmírnit dopady pravicovou vládou prosazených a schválených církevních restitucí. Musí dále pokračovat v tlaku a do problematiky také zapojit veřejnost, což ČSSD dosud neudělala.

V souvislosti s tím, jak k restitucím přistupuje česká větev katolické církve, která se opět ukázala v celé své kráse, se mi vybavuje slavný epigram Havlíčka Borovského: Bůh, náš otec, pro chování / deset nám dal přikázání, / ale církev, naše máť, / zkrátila je v jedno: „Plať!“ //

Česká katolická církev ve shodě se svou tradicí, ovšem například v rozporu s papežem Františkem, opět předvádí svou neuvěřitelnou, hříšnou hamižnost a chamtivost a absolutní absenci jakékoli sociální empatie.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

K tomu lze dodat jen to,
že papež František přešel mlčením pozvání na Velehrad  mlčením a jeho okolí pak oznámilo,
že nepřijede. Znalci Vatikánu se shodují na tom, že se chtěl vyhnout dotazům na církevní restiuce u nás v ČR.

Jinak názor podobný názoru J. Paroubka zní i v ČSSD.
J. Paroubek by by napomohl i sým osobním politickým aktivitám, kdyby
tento svůj názor B. Sobotkovi zaslal.
Problematika církevních restitucí je celorepublikovým tématem a její řešení nesmí zůstat

jen výhradním právem jedné strany.