Daňové změny v podání ministerstva financí? S příjemnou tváří „odkomunikované“ známé věci

21.3.2014 10:51
Představitelé MF ČR – ministr a náměstkyně S. Hornochová – včera seznámili veřejnost se změnami daňových zákonů pro roky 2015 a 2016. Všechny tyto záměry, které reprezentanti ministerstva ve středu s příjemnou tváří odkomunikovali, jsou již obsaženy v koaliční smlouvě.

Nic nového se v jejich vystoupení vlastně neobjevilo. A neobjevila se, bohužel, ani větší konkretizace např. navrhovaných změn daňových paušálů, aby bylo možné udělat seriózní analýzu toho, koho a v jaké míře se toto opatření vlastně týká. – uvedla v tiskovém prohlášení podepsaném svým předsedou Jiřím Paroubkem strana LEV 21.

Zatím se podle názoru této levicové mimoparlamentní strany v podání ministra financí a jeho náměstkyně jedná spíše o marketingové vystoupení více méně populistického charakteru. A to nepříliš odborně podané. Tak např. miliarda přidaná na děti znamená při dvou milionech dětí 500,- Kč za rok na jedno dítě. „Bylo by ale potřeba je (výdajové paušály) minimálně zastropovat, protože je nesystémové, aby některé byly omezeny a některé ne," cituje prohlášení náměstkyni Hornochovou. Kriticky potok dodává: „Prohlásila, že 60% výdajový paušál není pro živnostníky. Paní náměstkyně prostě neví, oč vůbec jde. Je to ukázka nepochopení aktuální právní úpravy a lavírování v oblasti, které očividně ne zcela rozumí.“

Strana LEV 21 bude vždy aktivně vystupovat proti „přitvrzení“ daňových paušálů samostatně podnikajících řemeslníků a dalších živnostníků (účetní apod.), kteří závisí především na své vlastní práci. Skutečně přesné odborné vyjádření ke změnám daňových zákonů bude ovšem možné dát, až bude jejich přesné znění na stole. – konstatuje Jiří Paroubek, předseda strany LEV 21, bývalý český premiér, který se v květnových volbách bude ucházet o důvěru pro vstup do Evropského parlamentu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.