Die Welt píše o Babišovi coby podvodníkovi

obrazek
5.9.2017 16:01
Německý zpravodaj v Česku Hans-Jörg Schmidt napsal pro německý časopis Die Welt článek o podvodníku A. Babišovi. Babiš podle něj měl protiprávně zneužít dotace ve výši 50 milionů korun na stavbu svého luxusního sídla Čapí hnízdo kousek od Prahy.

Článek shrnuje, že v parlamentních  volbách před čtyřmi lety, tedy na podzim 2013, se Babiš prosadil se svým hnutím především díky tématu korupce a stal se vicepremiérem a ministrem financí, kterým byl až do doby svého odvolání v letošním květnu. V článku se také píše o velké ekonomické síle Babišova impéria pod zastřešujícím názvem Agrofert, s tím, že dnes ovládá přes 200 firem, mezi něž patří velké české chemičky a podobné podniky na Slovensku i v Německu. A tak dále, a tak dále. Článek není příliš originálně psaný. To, co Hans-Jörg Schmidt píše, tady všichni víme. Někteří z nás, tedy přívrženci Babiše to odmítají a jiní naopak se pohoršují nad Babišem. Co však je podstatné, je to, že Die Welt je časopisem konzervativním, přitom časopisem s mimořádným vlivem na německou  veřejnost. Na její konzervativní část. Je jen otázkou času, kdy budou na téma Babiš a jeho dotace psát i další německá média. To samozřejmě pro obraz České republiky v Německu nebude žádné velké štěstí. Řekněme si otevřeně, že v očích Němců obraz České republiky bude vážně narušen. Psát o presumptivním českém premiérovi jako o podvodníkovi není jistě nic příjemného.

Z tábora hnutí ANO je slyšet, že se zvažují i jiné alternativy premiérství, pokud Babiš bude skutečně policií obviněn. Mluví se dokonce o dosavadní ministryni Karle Šlechtové, která horko těžko zvládá, nebo spíš nezvládá, rezort místního rozvoje. To by byla zoufalá volba, řekněme si to upřímně. To by nepochybně nebylo ideální řešení. Ale samozřejmě není únosné, aby Babiš do budoucna řídil zasedání vlády např. z věznice Ruzyň. Ale snad se chlapci a děvčata v hnutí ANO vzpamatují a vymyslí nějakou lepší alternativu premiérství, nežli Babiš či Šlechtová.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Andrej Babiš je nejsilnější figurou hnutí ANO. I kdyby hnutí jenom na vteřinu připustilo, že by vládnout mohl nějaký druhořadý náhradník, jednalo by se o fatální strategickou chybu. K odsouzení předsedy ANO vede ještě dlouhá, spíše nekonečná cesta. Navíc materiál policie obsahuje chyby, například požadavek na výběrové řízení při prodeji soukromé farmy je zjevným nesmyslem.