Dryml: Hašku, vzdej se titulu!

11.3.2011 11:22
Média před několika dny infomovala o tom, že Michal Hašek získal titul JUDr. na kontroverzní univerzitě na Slovensku. Tato informace nenechala chladného ani senátora za ČSSD Vladimíra Drymla, který Michalu Haškovi vzkázal, aby se vzdal titulu. Michal Hašek tuto výzvu označil za "výkřiky senátora Drymla". Vladimír Dryml vrátil úder otevřeným dopisem, jehož kompletní znění Vaše věc přináší.

Otevřený dopis senátora Vladimíra Drymla Michalu Haškovi ve věci získání titulu JUDr.

Vážený příteli!

Rozhodl jsem se takto, otevřený dopisem, transparentně a veřejně reagovat poté, co jsi na moji výzvu, aby ses buď vzdal titulu doktora práv, který jsi získal na soukromé vysoké škole ve slovenském městě se šesti tisíci obyvateli a která je terčem kritiky české akademické obce, anebo kandidatury na předsedu ČSSD, včetně všech vysokých funkcí, které dnes zastáváš, odpověděl v rozporu se svým „Desaterem ČSSD nové generace“. Místo předložení jasných důkazů pro svá tvrzení, dokumentů o průběhu rigorózních zkoušek a zveřejnění rigorózní práce tak, aby bylo možné vést o mých důvodech, které mne vedly ke zmíněné výzvě, věcnou debatu, jsi zvolil agresivní styl s tím, že nebudeš reagovat na „výkřiky senátora Drymla“.

Přitom v „Desateru ČSSD nové generace“, jehož jsi autorem a na základě jeho naplňování chceš také získat důvěru delegátů sjezdu ČSSD na funkci předsedy, píšeš, že „ČSSD nové generace musí stát na novém morálně- etickém kodexu. A ČSSD pak musí sama ukázat schopnost podle takového etického kodexu každodenní politiku skutečně realizovat. Naši politici musí jít příkladem – jestliže chceme po veřejnosti oběti nebo více práce, musíme začít sami u sebe“.

Tuto větu chápu – a jsem přesvědčen, že nejen já – jako závazek k dodržování pravidel, které vyžadujeme od svých politických soupeřů. Byla to přitom ČSSD, i Ty sám, kdo v minulosti správně kritizoval podivnou praxi získávání vysokoškolských titulů například na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Protože znám dlouhodobě Tvé výroky a postoje, vím, že pokud by za stejných okolností získal jiný vrcholový politik, navíc s ambicí stát se předsedou nejsilnější opoziční strany a potenciálně tak i premiérem země, vysokoškolský titul a uváděl pro to shodné argumenty, jako Ty, byl bys mezi prvními, kdo by mu adresoval stejnou výzvu, jako já Tobě včera.

Milý příteli, vzhledem k tomu, že máš reálnou šanci stát se příštím předsedou ČSSD a tím i potenciálně premiérem země, měl bys zvážit, zda působí důvěryhodně titul doktora práv ze soukromé vysoké školy ze šestitisícového slovenského města vedle Tvého jména. I s přihlédnutím k tomu, že političtí soupeři mohou této skutečnosti využít před volbami a pak již třeba nebude čas ani prostor na vysvětlování okolností Tvého studia a celá záležitost může zcela zbytečně poškodit jméno celé ČSSD.

Proto Tě opětovně vyzývám, abys zvážil možnost vzdát se titulu JUDr.. Zcela jistě bys však měl, milý příteli, zveřejnit všechny dokumenty ke svému studiu, neboť i když nezískáš post předsedy ČSSD, a nevzdáš se svých funkcí, mohou spekulace okolo nabytí Tvého titulu i tak zásadním způsobem poškozovat ČSSD.

Jsem přesvědčen, že i s ohledem na to, k čemu se zavazuješ ve svém „Desateru“, budeš na tento můj dopis reagovat věcněji a solidněji, než tomu bylo včera. V opačném případě vzbudíš jen další pochybnosti o tom, zda Tvé „Desatero“ není jen marketingový nástroj pro získání podpory na sjezdu.

S pozdravem

MUDr. Vladimír Dryml, senátor


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1
Shrnul bych to jednoduše! Pan Dryml i pan Hašek ztratili soudnost a s ní i paměť! Nechce se mi zde vytahovat "zásluhy" MUDr. Drymla o popularitu ČSSD. U pana takydoktora Haška to právě nastává, to období prospívání!
antoninsebek
Ne ve všem jsem v minulosti s panem senátorem MUDr. Vladimírem Drymlem vždy souhlasil.
Ale - on tady obhajuje princip.

Princip spočívající v tom, že když je někdo veřejně činný obviněn z "nesprávného" jednání a indicie tomu nasvědčují,
měl by se do vyřešení případu "stáhnout" z veřejné činnosti.

Argument pana Haška (nechť mi promine, že jsem neuvedl titul),
že to měl do toho Sládkovičova "blízko",
je hodně a hodně slabý. Lze dokázat, že "časová úspora" je minimální a není srovnatelná s tou pachutí, která zvolením nejsnadnější cesty padá na něj i celou ČSSD.
Sám si je na vině, že se rozhodl pro tuto skutečně hodně kontroverzní "školu". Věřím, že to neměl zapotřebí.
Mohl doktorovat i v Brně a požádat, aby to jeho dílo posuzovali odborníci i z jiných právnických fakult. Třeba ze Zplzně.

Sám si je na vině, musel znát "o co jde".
Měl by do vyšetření případu minimálně:
- přestat ten titul používat a
- stáhnout svoje kandidatury na stranické funkce.
Pokud se při vyšetřování očistí, může v tom pokračovat.
Další volby vedoucích činitelů ČSSD jsou nedaleko,
takže se nic tak hrozného nestane.
Naopak - ukáže cestu pro ty další, kteří by mohli podléhat podobným pokušením. Najde tolik odvahy?
ivan
Pan Hašek je takový přicmrdoválek politiky ČSSD.Jeho intelektuální a politický rozhled končí na hranici Jihomoravského kraje .Svoji pochybnou inteligenci potvrdil netransparentím získáním titulu JUDr na škole mimo ČR.Věřím ,že delegáti sjezdu ČSSD budou tak rozumní,že p.Haška nezvolí do žádné funkce ve vedení ČSSD.V opačném případě se z ČSSD stane nedůvěryhodná strana s následným poklesem vol.preferencí na cca 15% úroveň.
paul
Janěji už to nešlo napsat. Měl by se vzdát obojího, já mít takovou ostudu tak se nehlásím na předsedu, nýbrž chodím kanálama. Stále mi vychází jako nejvhodnější předseda pan Paroubek, nemůžu si pomoci.A když nebude chtít tak nechat Sobotku! Doufám, že si delegáti uvědomí svojí odpovědnost.Zvolit předsedu s flastrem, to by byl fakt bezva tah do voleb :-)
zdobinsky
Politik musí vždy počítat s tím, že cokoli se hodí, využijí proti němu v pro něho nejméně vhodnou chvíli. Proto tak, jak se chová pan Hašek, se chová jen hloupý politik. A to je, myslím, dostatečná diskreditace i diskvalifikace zároveň.
racek
Ach ano, ale, proboha, proč až teď? Zrovna před ...