E. Best o vyšetřování kauzy OKD: Bez Paroubka?

obrazek
29.7.2018 07:13
Americký novinář Erik Best se ve svých pravidelných komentářích v poslední době věnoval také privatizaci OKD, resp. současnému parlamentnímu vyšetřování jejího průběhu.

V textu“ OKD bez Paroubka?“ (zde: http://www.fsfinalword.cz/ ) Best píše: „ Chce vyšetřovací komise k privatizaci OKD skutečně něco odhalit, nebo je to všechno jen na oko? Je zvláštní, že komise k výslechu nepřizvala Jiřího Paroubka. V lednu 2006, když Bohuslav Sobotka odeslal na vlastním hlavičkovém papíře do Bruselu dopis ujišťující Evropskou komisi, že privatizace byla zcela legální, byl Paroubek premiérem.

Komentář E. Besta pokračuje konstatováním, že t ext dopisu připravil Sobotkův blízký přítel, právník Radek Pokorný, který tehdy pracoval pro vlastníka OKD Zdeňka Bakalu. Přesto se vyšetřovací komise nechce Paroubka zeptat, co tehdy věděl o dvojí roli Pokorného . „Jde přitom o klíčovou otázku. Paroubek začal privatizaci OKD kritizovat ještě dříve, než se v roce 2005 stal premiérem, a nikdy nepřestal . Tento měsíc prohlásil, že by se nedivil, kdyby činnost parlamentní komise skončila podáním trestního oznámení na Sobotku a Pokorného . Aby došlo k něčemu tak drastickému, musela by se komise skutečně snažit přijít kauze OKD na kloub.“


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.