Festivalová sezóna začíná, nejlepší program nabízí Colours of Ostrava

rock for people
5.6.2015 17:18
Festivalová sezóna je tady. Tento víkend to můžete roztočit na Jam Rocku v Žamberku nebo Rock for People v Hradci Králové. Přestože právě druhý jmenovaný festival se často pyšní přívlastkem největší, letos jej zřejmě převálcuje Colours of Ostravy, který si pro své fanoušky připravil opravdové hudební lahůdky.

Zatímco na žamberském Jam Rocku si přijdou na své především fandové domácích kapel (samozřejmě nechybí ani ty zahraniční), Rock for People to rozjíždí ve velkém. V pátek totiž Festivalpark v Hradci Králové rozduní hlavní hvězdy festivalu Faith No More a Limp Bizkit. Američtí Faith No More se na festival vrací po třech letech a vezou s sebou skladby z nového alba Sol Invictus. Novinky představí i Limp Bizkit, kteří u nás také nejsou žádnými nováčky. Loni jste je mohli například vidět a slyšet na festivalu Aerodrome v Praze.

Colours of Ostrava nabídne Björk i Kasabian

Domácí festivalová nabídka je však více než pestrá a na své si tak během nadcházeného léta přijde opravdu každý, milovníky opery a vážné hudby nevyjímaje. Pro mě osobně je srdcovou záležitostí festival Colours of Ostrava, který se bude konat 16. – 19. července. Nejen, že přiveze opravdové hvězdy z celého světa, ale jeho návštěvníci se mohou těšit také na špičkový divadelní program, který letos nabídne několik představení z oblasti činohry, nového cirkusu nebo volné improvizace. Vůbec poprvé zde například přijede pražské Dejvické divadlo s oceňovanou inscenací Ucpanej systém, o které se tvrdí, že je to vůbec nesprostší inscenace v historii tohoto divadla. V hlavních rolích se můžete těšit na Ivana Trojana, Miroslava Krobota, Martina Myšičku a mnohé další. Kdo z vás toto představení neviděl, tak jej mohu jen doporučit. Stejně tak jako úžasné představení Anny Polívkové a Marthy Issové s názvem Krasavice interkontinentální, které v Ostravě nebude rovněž chybět.

Multižánrový festival je však především o hudbě, takže jaká jména si pro letošní rok organizátoři připravili? Mezi hlavní headlinery patří bezesporu jedna z nejvlivnějších hudebních osobností 21. století, islandská zpěvačka Björk. Ta do Ostravy dorazí s téměř dvacetičlenným smyčcovým orchestrem, s nímž v Moravskoslezské metropoli představí nejnovější album Vulnicura. Z dalších hvězd hudebního světa dorazí na mezinárodní festival, který se bude opět konat v industriálním prostředí Dolních Vítkovic, britští držitelé Grammy Clean Bandit kombinující taneční hudbu se smyčcovou, stejně jako jedna z nejúspěšnějších britských rockových kapel Kasabian. Z dalších potvrzených velkých jmen zde zahrají Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, José González či The Cinematic Orchestra nebo divocí mexičtí kytaristé Rodrigo y Gabriela, jejíchž latinskoamerické rytmy zazněly na největších světových pódiích i v kasovním trháku Piráti z Karibiku. Chybět zde nebude ani Janáčkova filharmonie Ostrava, která vystoupí na společném koncertě s kapelou Zrní. To je však jen zlomek celého festivalového dění. Kompletní výčet najdete přímo na stránkách festivalu.

Hvězdnému programu odpovídá i cena vstupenek. Jednodenní pořídíte v předprodeji od 1290 Kč, za čtyřdenní zaplatíte kolem 2390 Kč. Není to málo, ale za tolik hvězd na jednom místě se to prostě vyplatí…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.