Hermès je bohem sportovců a obchodníků

obrazek
31.7.2017 13:34
Po hlasování členů olympijského výboru v červenci t.r. v Lausanne, byly Paříž a Los Angeles ujištěny, že tato města uspořádají olympijské hry buď v roce 2024 anebo v roce 2028. Konečné rozhodnutí padne na zasedání 13. října v Limě.

Prezident Emmanuel Macron chce získat pro francouzskou kandidaturu velkou podporu a proto se osobně dostavil do Lausanne, aby obhájil francouzskou přihlášku. Nejlépe již pro rok 2024 a odnesl si ujištění, že se ve Francii uskuteční třetí olympijské hry po hrách v letech 1900 a 1924. Což by bylo sto let od posledních olympijských her ve Francii. Zůstává jen to, jak přesvědčit Los Angeles, aby mělo trpělivost do roku 2028 a získat společný souhlas s konáním her v tomto roce.

Kdyby se to podařilo, byla by to velká sláva a byl by to krásný symbol. Pierre de Coubertin si přestavoval při obnovení her, že jejich renesance z antiky by přispěla k obnovení a zotavení jeho země, Francie, poznamenané těžkou vojenskou porážkou ve válce s Německem v letech 1870-71.

V klimatu krize, která přechází současnou Francii, by olympijské hry byly velmi potřebné. V moderní éře snaha o zachování rytířských ctností, umožňující závody na zemi nebo na vodě, vzbuzuje stále entuziasmus, energii a jednotu. „Rychleji, výše, silněji“.

Deviza olympijských her povyšuje hodnoty, jež Francie dnes potřebuje, aby přijala mnohé výzvy, které má před sebou: ekonomické a morální narovnání a boj proti terorismu.

Přivítat olympijské hry, tzn. také velkoryse investovat do sportovního vybavení, do infrastruktury, do hotelů anebo do výstavby silnic. Také to ale znamená zajistit ochranu a bezpečnost. Řecko, které pořádalo olympijské hry v roce 2004, kolébka her, je známo jejich ekonomickým fiaskem. Projekt Paříže na pořádání olympijských her je vyčíslen na 6,6 miliard euro.

(podle Le Figaro, ZP)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.