Nositel modré vojenské knížky M. Zeman

2.2.2015 15:49
Na fóru Let My People Live! vyzval M. Zeman ke společné vojenské akci proti islámským teroristům za účasti všech členů Rady bezpečnosti OSN. L. Zaorálek s jeho nápadem ostře nesouhlasil a M. Zeman jej za to označil za stoupence appeasementu. Podle Zemana je prý Zaorálek nový N. Chamberlain, a dokonce se mu při nejbližším setkání rozhodl věnovat symbolický „Chamberlainův deštník“.

M. Zeman, hrdý nositel modré vojenské knížky, by rád válčil s expedičním sborem převážně křesťanských států (nepochybuji totiž o tom, že Čína se na takovém dobrodružství nebude chtít podílet) proti Islámskému státu (IS), a kdo něco takového nechce, je pro M. Zemana nový N. Chamberlain. Každý někdy plácne hloupost, ale skutečně hloupé je na této hlouposti později trvat, jak to nyní předvádí M. Zeman.

Západ by měl v první řadě začít materiálně a logisticky podporovat syrskou i iráckou armádu, vylepšit také své vztahy s Teheránem a podporovat také kurdské i další dobrovolníky bojující s IS, aby tito mohli vést efektivní pozemní útoky na pozice IS v Iráku i Sýrii.  

Aby převážně křesťanské země vedly křížové výpravy do Iráku či Sýrie je skutečně především hloupé, nikoli nutné, jak tvrdí M. Zeman.

Myslím, že výsledkem by kromě obrovských vojenských výdajů bylo to, že by se k boji proti novodobým křižákům přidala celá řada umírněných muslimů. A to je přesně to, co by IS potřeboval.

Zdá se, že M. Zeman chce před blížícím se sjezdem ČSSD tak trochu destabilizovat stranickou pozici L. Zaorálka. To se ale v tomto případě těžko podaří. Jde totiž o jeden z vzácných případů, kdy má L. Zaorálek pravdu.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Nebylo jednoho humanitárního bombardéra až až?