J. Gauck: Na řešení uprchlické krize by se měly podílet i USA

obrazek
8.10.2015 15:07
Německý prezident J. Gauck dnes při návštěvě v Bílém domě vyzval amerického prezidenta k tomu, aby se Spojené státy ve větší míře než dosud podílely na řešení uprchlické krize.

Gauck s Obamou hovořili také o možnostech urovnání syrského konfliktu, který je jednou z hlavních příčin uprchlické vlny. Zdá se tedy, že německý prezident Gauck alespoň naznačil, že uprchlická krize vychází z velké části z chybné politiky Západu, tedy zejména USA, Velké Británie a Francie, a tudíž by se na řešení jejích důsledků neměly podílet pouze evropské státy, ale také Spojené státy.

Bylo by zajímavé vědět, zda se na své zhruba hodinové schůzce dostali oba státníci také k tématu chiméry umírněné syrské opozice, o které se sice hojně mluví v západních médiích a na kterou se západní politici často odvolávají jako na naději, ale která ve skutečnosti neexistuje, a tak těžko může v Sýrii zvrátit situaci k lepšímu a zastavit Islámský stát a s ním i miliony lidí, kteří ve strachu o život ze Sýrie utíkají, nyní již hlavně do Evropy…

Vaše věc


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Pane Gaucku trochu mimoňský nápad,vidím to spíše na větší zapojení pohraničního vojska na celé vnější hranici EU a využívat i střelné zbraně,nejdříve do vzduchu,dále podle situace.