Jak Bakalonoviny mastí skandály…

hospodarske noviny
20.7.2021 16:11
V dnešním článku redaktorky HN J. Hrstkové jsem se z nadpisu dozvěděl: „Topolánek s Paroubkem byli loseři. Takhle má premiér investovat podle Babiše!“.

V článku se vcelku zmateně rozebírají osobní investice premiéra A. Babiše. A zřejmě pro větší efekt celého blábolu se redaktorka Bakalonovin zabývá i mými financemi.

Prostě si nemůže pomoci. Proto mj. tvrdí, že jsem před lety (v roce 2011) „napsal báječně vydělávající knihu, s jedinou vadou, že ji nikdo nečetl“. To je tvrzení podobné tomu, jako bych napsal, že články redaktorky Hrstkové v HN nikdo nečte. Možná, že nejsou vzorem atraktivity, ale určitě si své čtenáře najdou.

Já jsem z výnosu z prodeje svých dvou knih (J. Hrstková si mohla dát alespoň práci, aby zjistila, že se jedná o dvě knihy a ne jednu), zaplatil daně a pořídil ruinu domu v Řecku, kterou jsme s mou stále ještě manželkou zrekonstruovali.

V příloze dávám k dispozici dopis, který jsem dnes poslal na email HN redaktorce J. Hrstkové:

 

Vážená paní Hrstková,

 

ve Vašem dnešním článku jsem se dozvěděl, že finance „expremiéra Jiřího Paroubka dodnes řeší rozvodový soud. Leccos tam nesedí, jako třeba to, že podle vlastního tvrzení napsal báječně vydělávající knihu, s jedinou vadou, že ji nikdo nečetl“.

Především bych Vám rád sdělil, že rozvodový soud už mé finance vyřešil. To, že má stále ještě manželka trpí účelovou fantazií a postupně v průběhu čtyř a půl let, co rozvod (ne-)probíhá, pouští do médií za pomoci jistých marketingových agentur lži o mých financích, je smutné. Ale nic z toho se nepotvrdilo. Neobjevil se ani „deníček“, do kterého jsem si měl poznamenávat různé choulostivé informace (zřejmě) finanční povahy. Nepotvrdily se ani informace o desítkách milionů korun, které si doma přehrabuji vidlemi, ani další nesmysly, které tu a tam má budoucí bývalá žena stále ještě pouští prostřednictvím novinářů, jako jste vy, do médií.

Soud vyřešil věci poměrně jednoduše, i když je řešil dlouho. Najal soudní znalkyni, která prověřila zpětně finance mé a finance mé rodiny. Součástí tohoto širšího řešení bylo i prověřování mých financí ze strany policie, která již na podzim 2018 sdělila, že v nich neshledala žádné nesrovnalosti.

Berní úřad předloni také řešil, bez jakýchkoliv negativních závěrů, finance mého syna.

To, že některé ženy fantazírují o finančních možnostech svých bývalých partnerů, se potvrdilo tedy i v mém případě. Městský soud v Praze dokonce snížil alimenty, které předtím stanovil Obvodní soud v Praze 5. A tentýž Městský soud dva roky předtím si dožádal analýzu mých financí řadu let zpět.

Na základě této analýzy, zpracované soudní znalkyní, se tedy Městský soud rozhodl snížit mou alimentační povinnost.

Nákup nemovitosti na řecké Ithace po roce 2011 řešil také, s ohledem na rozsáhlou publicitu o nákupu nemovitosti v Řecku v českém bulvárním tisku, specializovaný útvar ministerstva financí FAO. Ani ten ničeho nekalého nezjistil.

Žádám Vás proto, abyste příště nepsala blbosti a neoddávala se svým fantaziím. Tuto fantazii si v rámci Bakalonovin schovejte pro svou každodenní tvorbu článků.

 

S přátelským pozdravem

 

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.