Je zabíjení politických odpůrců kyjevské vlády standardem?

Vrazdy ukrajina
22.4.2015 12:36
Před týdnem se v médiích objevila nenápadná informace, že známý ukrajinský publicista a spisovatel O. Buzina, známý svými proruskými názory, byl v Kyjevě před svým domem zastřelen. Den před tím byl, taktéž u dveří svého domu, zastřelen ukrajinský opoziční poslanec O. Kalašnikov.

Západní média ani západní politické elity, jak se zdá, tyto skutečnosti vůbec nevzrušují a nepřipadají jim hodné pozornosti. Jako by střílení politických oponentů současné ukrajinské vlády bylo jen nějakou kratochvílí. Přitom po vraždě B. Němcova západní elity neváhaly, aby tyto vraždy odsoudily.

Americký prezident B. Obama například uvedl: „V této chvíli nevím, co přesně se stalo. Vím však, že svoboda tisku, svoboda shromažďování, svoboda šíření informací a základní občanská práva a svobody jsou nyní v mnohem hroším stavu, než byly před pěti či deseti lety.“ K vraždě se vyjádřili také například A. Merkelová či F. Hollande a mnozí další.

V případě vraždy ukrajinského proruského novináře O. Buzina či v případě ukrajinského opozičního poslance O. Kalašnikova žádná taková prohlášení od západních politických elit neslyšíme, ač by se mohlo zdát, že i tyto vraždy jsou neandrtálským způsobem umlčování hlasu opozice.

Jako podstatný rozdíl Západ zřejmě vidí to, že Ukrajina, na rozdíl od Ruska, (verbálně) usiluje o členství v EU a NATO, díky čemuž je zřejmě nutné nad takovýmito „drobnostmi“ přimhouřit oko. Koneckonců, když se kácí les, lítají třísky… Západním médiím i západním politickým elitám je zkrátka používání stejného argumentačního metru cizí, a to je špatně.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.