J.G. Jatras: Zločinný Islamský stát vytvořily USA a Saudská Arábie

obrazek
10.11.2017 12:27
Maintreamová média ovšem mlčí. A mlčí i Trumpův tým.

Takže tady to máme – a přímo od pramene. Někdejší premiér Kataru vydal svědectví o tom, jak jeho země, řízena Spojenými státy a pod jejich dohledem, spolupracovala se Saudskou Arábií a Tureckem při dodávání zbraní a peněz džihádistickým povstalcům v Sýrii.

Explozivní interview o této věci je „veřejným přiznáním o tajné dohodě a koordinaci čtyř zemí, zaměřené k destabilizování nezávislého státu a k podpoře podvratných skupin Al-Nusrá a Al-Kajda na jeho území“.

Někdejší katarský premiér Hamad bin Jassim bin Jaber al-Thani, který za katarskou stranu až do roku 2013 na operace v Sýrii dohlížel, prohlásil při komentování skutečnosti, že státy Perského zálivu za podpory USA a Turecka ozbrojovaly v Sýrii džihádisty, doslova toto: „Nechci jít do detailů, ale vlastníme dokumenty o tom, jak se měnila i jak rostla naše role při dění v Sýrii“

Bývalý premiér Kataru.dále uvedl, že saudskoarabský král Abduláh (vládl v SA až do své smrti v r. 2015), a Spojené státy, postavily Katar do vedoucí role tajných operací v Sýrii v tehdejší tzv. proxy válce proti této zemi (proxy válka je válka s nastrčenými figurami, při níž hlavní její iniciátor zůstává skryt).

Tento výrok přednesl al-Thani jako omluvu za podporu, kterou tehdy Katar terorizmu poskytoval, a současně i jako kritiku USA a Saudské Arábie za to, že udělaly z Kataru pouhého svého „podržtašku“. Čili troubu, který ve financování ozbrojených povstalců v Sýrii stále pokračoval, zatímco ony se z jejich původně široké podpory pomalu stahovaly. A to až do okamžiku, kdy na ně al-Thani podrážděně vyštěkl: „Vždyť jsme předtím byli přece všichni v jednom zákopu!“

Teď, když je tedy tohle všechno venku, skoro by se vám chtělo Hillary Clintonovou, která v době, o níž al-Thani hovoří, byla ministryní zahraničí USA, politovat. A současně si asi též říkáte: „Téhle věcičky Trumpův tým určitě dokonale využije.“

Ale omyl. Stal se pravý opak. Ani pípnutí se neozvalo z Trumpovy vlády a ani slovíčko z televize Fox, která tradičně republikány podporuje. Všichni zůstali tak tiší a mlčenliví, jak tiché a mlčenlivé jsou hroby statisíců Syřanů, zabitých džihádisty.

Prostě se to nestalo.

Z webu Strategic Culture Foundation vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Ako môže Trump, či ktokoľvek v USA, povedať k tejto pravde čokoľvek. Veď bol to Trump, ktorý označil Katar za najväčšieho podporovateľa terorizmu na Blízkom východe. Všetky lokajské štáty sa na Katar ihneď vrhli. Možno by mu padlo vhod zaútočiť teraz na základe tohto faktu na Hillary, zároveň by musel začať u seba, odkryť Izrael, priznať podporovanie terorizmu Saudom, ospravedlniť sa Iránu.... Katar vyšiel s pravdou neskoro. Lepšie by bolo, keby nebol " v balíku " s ostatnými. Teraz musí prijať úlohu obete.

Darmo, USA sú všemocné !

Jiří Volný st.

Existují nejmenované síly, které mají zájem na vyvolávání konfliktu v arabských zemích a mezi nimi navzájem. Je evidentní, že pokud by šííté a sunnité dospěli k dohodě, pak by to bylo pro stát Izrael velmi zlé. Natalita v těchto zemích je obrovská a geometrický nárust počtu obyvatel v kombinaci s oteplováním je nebezpečím nejen pro Izrael, ale i pro samotnou Evropu. Navíc má Evropa nezplacený koloniální dluh.