Johnův náměstek Franc přítelem Ďurička

21.2.2011 11:53
Jakýsi producent jménem Jakub Horák udělal v sobotních Lidových novinách recenzi knihy B. Ďurička Kočkoviny.

Lidové noviny ukázaly, proč někteří mně tehdy neznámí lidé usoudili, že je lepší Ďuričkovo „dílo“ dát do oběhu až po volbách do sněmovny. Také J. Horák totiž podlehl pokušení a ve své recenzi provedl kompilaci téměř všech nesmyslů, které se v Ďuričkovo knize (na jejích 350 stranách) objevily v souvislosti se mnou. Snad jen jednu informaci zapomněl uvést a sice, že Ďuričko podle svých představ chodil na pivo s mou bývalou ženou Zuzanou do smíchovských hospod. Chci jen dodat, že Zuzana už asi třicet let nepije žádný alkohol. Také ten skeč, jak jsem sestavoval s Ďuričkem vládu opravdu stál za zaznamenání. Opravdu fantazmagorické třeštění.

Panu producentovi tedy stálo zato, aby popsal Ďuričkovy bláboly o mě, o politicích náležejících k vládním stranám už mu to tak nejde.

Uvádí sice jejich jmenný rejstřík, ale jen některých. Proč neuvádí např. jméno jednoho z úhlavních přátel B. Ďurička Jiřího France? Je to proto, že Jiří Franc byl bankéřem zkrachovalé IPB, dokonce šéfem její pražské pobočky? Podle Ďurička Franc poskytoval úvěry za provize. Samozřejmě tomu nevěřím. Dnes je Johnovým náměstkem, předtím byl vrchním ředitelem u V. Bárty, není tedy už dinosaurem z IPB a hraje důležitou roli ve vládní grantové agentuře. Prostě prošel reinkarnací.

Já pochopitelně ze zásady nevěřím tomu, co píše frustrovaný a zatrpklý odsouzený vrah. A panu producentovi radím totéž. Nelze říci, že to, co Ďuričko píše o Paroubkovi je v pořádku a bude se to dávat k lepšímu. A o jiných se psát pro jistotu nebude vůbec.

Lidové noviny a případné další recenzenty Ďuričkova díla chci ubezpečit, že pokud příště budou psát jen o J. Paroubkovi, hned přispěchám se jménem dalšího politika ze stran koalice. Ďuričko často ke jménům připojuje závažná obvinění…..Pro lidi to bude zajímavé.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.