Jsem rád, že zájmy občanů, pokud jde o Temelín, hájí alespoň nevládní organizace

temelín
22.1.2015 15:33
V budoucnu podpořím akce nevládních organizací Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla spočívající v odmítání dostavby nových jaderných bloků, ať už v JE Temelín anebo JE Dukovany.

Tyto organizace podaly kvůli dostavbě Temelína ke správnímu soudu žalobu na rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Velice tyto aktivity nevládních organizací vítám. Pokud zájmy občanů nechrání vláda, jsem rád, že tak činí aspoň nevládní organizace. Činnost těchto organizací podpořím a nabídnu jim k dispozici také web vasevec.cz, tak aby mohly seznamovat veřejnost se svými argumenty proti dostavbě Temelína.

Krom toho, co uvádějí Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla, je třeba ještě připomenout, že dostavba jaderných bloků by stála 300 – 400 miliard korun, a to vcelku bez možnosti, aby ČEZ následně na takové investici vydělával a přitom bylo dosaženo rozumných cen vyráběné energie.

Navzdory veřejně prezentovaným informacím není jaderná energie nijak levná. Uvědomme si, že nyní se na pražské energetické burze elektřina obchoduje za 975 korun za megawatthodinu, ale výrobní cena této jednotky z moderního jaderného reaktoru je podle autorů energetické koncepce 1600 korun. Dalším podstatným faktem je i to, že jedním z cílů klimaticko-energetického balíčku na rok 2030 je úspora energie do tohoto data o 27 %. A kam tedy v té době bude přebývající elektrickou energii vyvážet, když se tento cíl nejméně naši sousedé Německo a Rakousko budou snažit dodržet?

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Proboha - nepodporujte nevládní organizace, dokud nevíte, kdo je platí!

Už jednou jsem osobně Vám doporučil anglické přísloví:

Oh, Lord, help me to keep my big mouth shut, until I kdew, what I am talking about!

Česky:

Ó Bože, pomoz mi držet hubu, dokud nebudu vědět, o čem vlastně mluvím!

Přečtěte si konečně, prosím, komentáře pod vlastními příspěvky, kde se Vaše příspěvky ukázaly jako nesmyslné. Pořád opakujete to samé! Už mě nebaví diskutovat s takovou betonovou zdí! Připomenu: jedná se o článek:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/slovaci-budou-stavet-jaderne-bloky-ktere-nepotrebuji-budeme-je-nasledovat

Diskusí je tam víc než dost! A co se týče příspěvku Německa k životnímu prostředí, měl byste už konečně vědět, že Němci nahrazují jaderné elektrárny nově stavěnými uhelnými (a to chtějí kvalitní uhlí dovážet až z Austrálie!). To má být náš vzor? Těžko, my na takový luxus nemáme!