K. Schwarzenberg neměl svůj den

22.2.2011 09:59
Náš pan ministr zahraničí udělal další přehmat. Možná už konečně pochopil, že se během pár týdnů prakticky v arabském světě zhroutil celý spojenecký systém Západu. Viděl jsem a slyšel v televizi vyjádření ministra Schwarzenberga ve vztahu ke Kádáfího režimu v Libyi. Nerozuměl jsem panu ministrovi. A nebylo to tím, že bych byl méně bystrý.

Možnosti vysvětlení výroku K. Schwarzenberga k Libyi jsou v zásadě dvě:

  1. p. ministr považuje případný pád Kádáfího za dějinnou nespravedlnost (takových lidí ve světě moc není)

  2. p. ministr už není vůbec schopen srozumitelně formulovat své myšlenky a neměl by již dále zastávat vysokou ústavní funkci.

Obávám se, že první (byť byl po zásahu poradců p. ministra popřen) i druhý bod plně odpovídají skutečnosti.

Bůh ochraňuj republiku!

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Pan ministr přesně věděl, co říká. Jsou státy, kterým pád Kaddáfího vůbec nevyhovuje. Jejich stanoviska pan Schlafenberg dlouhodobě zastává. No, že asi nebude doma dobře přijat, si uvedomil až druhý den.
tony
Že je pan kníže poslední dobou mimo,to je stará věc.Že huhňá a je mu špatně rozumět je věc druhá,a že mu to občas myslí tak jak myslí/viz fotky z parlamentu/je věc třetí.měl by z toho vyvodit důsledky,nebo to mají udělat jiní?!
schlimbach
Vždycky je smutné, když někdo neví, kdy je čas odejít. Možná by to panu knížeti měl již někdo říci dosti nahlas, aby se to nedalo přeslechnout.
tony
pan ministr by měl především vykládat pohádky vnoučatům,těm je šumafuk co vykládá,hlavně když nezlobí a usnou.