Kandidátky ČSSD pro všechny volby mají členové strany schvalovat v referendu

obrazek
11.6.2014 09:44
Počátkem července by všichni organizovaní sociální demokraté – je jich okolo 23 tisíc – měli v korespondenčním referendu hlasovat o třech závažných otázkách. Nejzávažnější se týká podílu členské základny na sestavení volebních kandidátek na všech úrovních. "Souhlasím s tím, aby podle stanov o konečné podobě kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva obce, města, kraje; Senátu a Poslanecké sněmovny rozhodovali v přímém hlasování všichni členové ČSSD v příslušném volebním obvodu," stojí v první otázce referenda.

Další otázky se týkají zastoupení žen v politice a kumulace placených politických funkcí. Znění otázek pro referendum vypracovalo Politické grémium ČSSD. Důležitou podmínkou je, že uskutečnění referenda schválí příští sjezd strany. Měl by být svolán na jaře 2015.

Možnost referenda v zásadních politických otázkách navrhlo před třemi měsíci grémium ČSSD. Návrh byl podrobně prodiskutován na celostranické politické platformě v pražském hotelu Olšanka. Předseda strany Bohuslav Sobotka jej neformálně zdůvodnil takto: „Jde o to, aby v zásadních politických otázkách byl více slyšet hlas široké členské základny. Zatím o všech nejvýznamnějších věcech rozhodují výhradně bafuňáři (cituji B. Sobotku) z Ústředního výkonného výboru.“

Kritici a oponenti ČSSD se možná ozvou úvahou, zda grémium nezareagovalo na trvale rostoucí preference hnutí ANO Andreje Babiše. Také by mohlo jít o protitah po ukončení jednání s církvemi o majetkovém urovnání. V tomto směru se již ozval Sobotkův vnitrostranický oponent Michal Hašek. On sám jako předseda Asociace hejtmanů i někteří další hejtmani prý budou v jednání o snížení církevních nároků pokračovat.

Ing. Oleg Gubin


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Gubine, dobrý večer. Samozřejmě šlo o "lehkou" nadsázku, ale nechce se mi věřit, že jsou členové ČSSD tak pasivní, že dovolí vedení to co s námi jejich představitelé etablovaní ve vládních pozicích předvádějí. Sleduji se zděšením doslova "úprk" řadových voličů od strany, která by měla být nekompromisním zastáncem a "razícím" štítem pro naprostou většinu těch "obyčejných"..... Vaše blogy a info čtu pravidelně a že je Babiš a spol. "trojským koníkem" a "danajským darem" pro občany tohoto státu je naprosto zřejmé..... Už ze zjednodušeného pohledu, jakými doslova "provařenými" exoty se obklopil.

O to horší a zarážející je, kam neovladatelná touha po "vládnutí" přivedla celý Lidový dům včele s B. Sobotkou. Všichni jsou naprosto utržení od reality a to přes "nutnost" chápat, že jsou pod nekompromisním a bezohledným tlakem nejen EU, EK..... A Babišovi i Bělobrádkovi to absolutně vyhovuje a hraje do karet. Navíc s "detailem" diletantství a hujerství Zaorálka se dnes ČSSD ocitla v "utrženém vagónu" a není schopna jednoznačně prokázat, že dodrží závazky dané občanům této země..... Haškův problém neznám, je to zcela jistě připravené nejen proti němu, ale plošně proti levici a to si pánové z Lidového domu nechtějí uvědomit, protože v záloze jsou "čekatelé", kteří nahradí kohokoliv. A jsou to "borci", kteří se SOCIÁLNÍM A DEMOKRATICKÝM ZAMĚŘENÍM ČSSD nemají naprosto nic společného....

Spolupráce s prof. Kellerem přijde vniveč, stejně jako s "ideologicky" zpřízněnými, což vlastně Vy sám avizujete ve své obavě. Jde o stejný "trend" jako u těch "modrých dobráků"..... Stále ještě trochu v skrytu duše věřím, že se "objeví" čistá "duše", která to dokáze zvrátit. Škody, které napáchala na jménu a historii ČSSD ta mocichtivá a doslova nenažraná parta počínaje Grossem, Špidlou a konče Sobotkou, Dienstbierem, Zaorálkem, Březinou, Hulínským a spol. - NELZE VYMAZAT. Na ideály se dnes nikde nic nehraje. Vše je to krvavý a bezohledný "business" bez jakýchkoliv pravidel..... Bohužel. Důvěra lidí se ztrácí bleskurychle, 20 let je systémově myšlenka soc.dem. špiněna a deptána a nakonec se ukazuje, že to je i za "spolupráce" a s jednoznačným přičiněním naprosto bezcharakterních a o to více ambiciózních individuí nejen v současném vedení ČSSD.....

Domeček z karet je pevnou stavbou oproti stavu a pozici Lidového domu. Ale ono je to "fuk", protože pár "fleků" pro Sobotky, Zaorálky, Hulínské, Dienstbiery a pod. u "korýtek" zůstane.... Za odměnu.... A o nic jiného jim evidentně nejde. Kam až to pánové za 4 roky dovedli????

A stačilo málo, mít vůli, charakter a .... to je ovšem již v oblasti nereálných "snů". Bohužel, "nejsou lidi".....

Zdravím Vás a držím palce - nám všem. Šance na změnu je, dle mého názoru, rovnající se NULE.....

Příjemný večer.

oleg-gubin

Pane Štingle, dobrý den, také Vás zdravím! Patřím mezi oněch 23 tisíc naivků, kteří věří, že cestou stranických referend se snad podaří sociální demokracii restartovat. Je mi jasné, že hlavní smysl nápadu s referendy byl pozastavit strmý nárůst Babišových preferencí. Varoval jsem před Babišem už někdy předloni nebo ještě dříve, mezi mými blogy z té doby byste našel text o "trojském koni pravice". Plně s Vámi souhlasím v tom, že řada socanů ztratila glanc. Například dnešní zpráva Radiožurnálu o Haškově dluhu a zřejmém střetu zájmů je na okamžité vyloučení. Také Vám děkuji za upozornění na článek doc. Švihlíkové. Znám ji z mnoha demonstrací proti vládě Kalouska a Nečase. Nerad bych se s ní někdy setkal na demonstraci proti vládě Babiše a Sobotky.

Vladimír Štingl

Přečetl jsem si tiskovou zprávu Ing. I. Švihlíkové a spol. Týká s tzv. "finanční ústavy". K čemu jsou až schopni a odhodlaní Sobotka a spol., jen aby zůstali u koryt, pod "velením" Babiše nebo třeba Kalouska, prostě kohokoliv. Pouze to potvrzuje níže uvedený komentář. A příkladů je tolik, že je to již nastoupená cesta - PROTI OBČANŮM, LIDEM V TÉTO ZEMI, s kýmkoliv za "zachování" KORYT...... Osud této země a náš je těmto "sociálním a demokratům" jen k smíchu a zástěrkou.

Vladimír Štingl

Pane Gubine, dobrý den. Jsem celkem vyrovnaný člověk, rád používám "emoce" a "radikální" výrazy a názory - v diskuzi. Roky mě nic tak nezvedlo adrenalin, jako Vaše stručné a korektní info.......

Tak ona ta sebranka socanských drbanů  "....PRÝ BUDOU V JEDNÁNÍ O SNÍŽENÍ CÍRKEVNÍCH NÁROKŮ POKRAČOVAT". ?????  To si Hašek a spol. myslí, že mu to někdo uvěří? O jakém "snížení" vůbec chtějí jednat? O 10 milionech Kč, o nějaké haléřové komedii za desetinnou čárkou? Grázlové, gauneři řízení jen svými koryty zvenčí.... Rozhodne 1 hlas "lepeného" dementa, 3 "nenápadně" uklizení hochštapleři, kteří chtěli a dostali "malou domů" a Sobotkové, Haškové, Zaorálkové, Dienstbierové, Tejcové.....a další dobráci "....prý budou v jednání ......pokračovat"... Doslova, s prominutím, k zblití..... Hra je dávno ukončená a to divadlo navíc, to si můžou ti oranžoví "bojovníci" odpustit.

PROČ NEBYLO VYHLÁŠENO VŠELIDOVÉ REFERENDUM - JDE O MAJETEK "LIDU" A TY ČERNOFIALOVÉ NENAŽRANÉ ZRŮDY BY NEMĚLY DOSTAT ANI HALÉŘ BEZ   R E F E R E N D A.......  Je naprosto jasné, že Sobotka dělal vše možné i nemožné, aby k tomu nedošlo...... ZÁKON NA ZASTAVENÍ "RESTITUCÍ" i s tím, co ta předchozí banda provedla pro "zabezpečení" ..... NEBO O REFERENDU, cokoliv bylo a je možné, ale.....

LŽOU, MANIPULUJÍ, KRADOU. Neexistuje nic, co je konáno proti řadovým občanům v čem by neměli socani - "šéfové" a jejich kumpáni pazoury..... Přeji jim cestu do pekel a to co nejrychlejší. Kalousek, Nečasové, Fialové to jsou průzračné asociální zrůdy, ale co předvádí ten současný spolek po SLIBECH A BUŠENÍ SE DO "PRSÍČEK".... Nekomentovatelné.

Podvod s amnestií Klause, nový OZ, telefonní příspěvek na ohlášení "včasného" úmrtí důchodcům, "inovativní" kolosální zvýšení od 1.1.15 na "původní" navyšování (žádný z těch grázlů nepřizná, že za poslední 3 roky došlo k drastickému nárůstu cen potravin, služeb.....) ala 204,-- Kč za stejných "pravidel", kdy nejzoufalejším tím pádem přidají opět "4 pětky". Odložení odstřelu II. pilíře pro další důchodovou obrzlodějnu - ono se to začíná hošanům líbit a co kdyby.......

Chápu, že je to žumpa zvaná politika, ale lidský šunt, naprosto bez sebemenších skrupulí, nám vládne dále. Nyní se jmenuje sociální demokracie. Obludní lháři a podvodníci. A nelze to omluvit ničím, ani "příkazy, vyhrožováním a bezohledností" loutkovodičů ať již z Vatikánu, EU, Německa nebo Spojených států.... Vše do sebe zapadá a rozkrádání zbytků tohoto státu pokračuje....

Tak ať si socani to "referendum" 23.000 důvěřivých naivků užijí...... Doufám, že se objeví "granátníci", kteří to Sobotkům, Tejcům, Zaorálkům, Dienstbierům a těm co "čekají" jako Březinové, Hulínští, Hamáčkové........NANDAJÍ.

Mé pocity, mé názory a bezmezný vztek. Na "nic není", tak budeme zbrojit, rozdávat milióny fašounům, platit žoldnéře v kdejaké 7. pr......, a těch 180.000.000.000,-- Kč pro darmošlapy a hyeny..... ????

Zdravím Vás.