Kreč v křeči anebo Bakalův redaktor – kmotrobijec

obrazek
17.2.2014 15:22
Zajímavý článek známého kmotrobijce v dnešních Bakalových Hospodářských novinách pod názvem „Kmotři, kteří přišli o moc“ se asi kandidátem na Pulitzerovu cenu nestane.

Pan redaktor by si mohl, pokud by se odvážil, spíše posvítit na svého chlebodárce Bakalu. Pro inspiraci bychom mu doporučili dnešní článek v Týdnu „Vydolovaný miliardář Bakala“. Shrňme nejcitlivější fakta z článku v Týdnu: Ostravsku v důsledku neúspěšné činnosti jedné z firem Z. Bakaly hrozí po uzavření dolu Paskov ztráta až třiceti tisíc pracovních míst. A dále se v článku konstatuje, že Z. Bakala určitě nedodrží svůj veřejný závazek, že nájemníkům v bytech OKD, kteří o to projeví zájem, prodá byty (celkem se jedná o 44 tisíc bytů). Možná, že by HN mohly na toto téma udělat dvojrozhovor se Z. Bakalou a právníkem R. Pokorným, který v roce 2004 s koupí OKD od státu soukromým nabyvatelům firmy pomáhal. Zajímavé na tom je, že R. Pokorný je dlouhá léta hlavním rádcem současného premiéra Sobotky.

Podívejme se na to, jak pan Kreč ve svém článku definuje kmotra. Jedná se o muže, kteří „neměli žádné nebo jen nepříliš významné politické funkce, přesto dokázali skrze síť oddaných spolupracovníků rozhodovat o velkých zakázkách, o obsazení klíčových pozic, o dění ve stranách.

Do výběru „kmotrů“ jaksi v křeči L. Kreč zařadil Petra Bendu, místopředsedu strany LEV 21. No, P. Benda nebyl přece nikdy žádným mužem v zákulisí, pane Kreči. Byl v letech 2005 – 2011 předsedou krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji, členem předsednictva této strany. V letech (prosinec) 2008 – (léto) 2011 řídil jako předseda představenstva Krajskou zdravotní, a.s., která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje. Co je zajímavé, že to bylo jediné období, kdy tato společnost v letech 2009 – 2011 vykazovala zisk v řádech desítek milionů. Předtím pod vládou ODS zaznamenala ztrátu až 300 mil. Kč za rok. A dnes pod správou sociálních demokratů a komunistů je na tom stejně.

Ostatně, redaktor Kreč ani ve svém článku nemá, co by Bendovi, který je již více než dva roky místopředsedou strany LEV 21, konkrétně vytknul. Tedy kromě toho, že je zcela transparentním donátorem „své“ strany a kmotrem dcery J. Paroubka. Opravdu rafinovaný kmotr.

Chápeme to, Jiří Paroubek kandiduje do Evropského parlamentu a má podle obvykle nejpřesnější agentury pro výzkum veřejného mínění SANEP v průzkumech 5%. Je potřeba jej trochu poblinkat...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.