Krokodýlí slzy redaktora Práva Hanáka

13.10.2010 16:48
Dnes jsem si se zájmem přečetl článek Jiřího Hanáka v Právu pod názvem "Lidumilové", který vyjadřuje názor redakce Práva. Skvěle napsáno, obsahem i formou zcela příkladně. Zlatá slova. Mohu to hned sám podepsat. Pan redaktor se pohoršuje nad naprosto asociální politikou Kalouskovy a Nečasovy koalice ve vztahu ke zdravotně postiženým občanům.

Má to jen jednu vadu na kráse. Vzpomínám, jak tentýž pan redaktor před květnovými volbami nadšeně doporučoval čtenářům Práva řešit volební rozhodnutí výběrem menších politických stran. Tedy i TOP 09 a Věcí veřejných. Co si tehdy myslel, pan redaktor? Že obě tyto strany vznikly na podporu práv lidí se zdravotním postižením, pacientů, chudých, bezmocných, důchodců, zaměstnanců a dalších?

Teď trocha levicovosti v komentáři, kterou si čtenáři s povděkem přečtou, na věci již nic nezmění. ODS včetně těch menších politických stran (po doporučení pana redaktora Hanáka) má pevnou většinu ve sněmovně.

Před půl rokem bylo třeba brojit proti tomu, co reálně hrozí, pane Hanáku. Byl jste tak málo jasnozřivý? Ale kdepak.

Pár stránek od výtečného redakčního komentáře páně Hanáka je celostránkový inzerát Pozemkového fondu ČR, tedy státní instituce nalézající se pod kontrolou pravicové vlády... Mám pokračovat?

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1
Jistě, že pan Hanák není až tak velká perla na to, jaké místo na stránce komentářů v Právu dostává. Otázka je, zda jen tehdy nepodlehl hysterii protiparoubkovské fronty. To bych mu snad ani nevyčítal, bylo to totiž velice snadné ujetí!
Bohužel jsem ještě nedošel k závěru, a ani mi s tím nikdo z ctěných pánů novinářů i blogerů nepomohl, zda při tom běsnění zmíněné fronty nešlo v Sociální demokracii jít jinou cestou než tou kterou tehdy pokračovali. Možná, že by nemuselo být nyní tolik nadáváno na Tvrdíka, Haška, Foldynu a mnohé další, kteří se později více či méně odklonili od expředsedy Paroubka. Je těžké odsuzovat za něco co se trochu (nebo více) dalo předpokládat, a kdo to neumí, nechť si dnes nestěžuje.
Ještě k tomu Právu. Buďme rádi, že ho tu máme a že si můžeme přečíst články pánů Bělohradského nebo Kellera. Jinde by je totiž asi neotiskli!
zdobinsky
Pravo už asi ví, že ve finále půjde o půdu (viz pan Schwarzenberg). Kdo bude mít půdu, v budoucnu připravovaném naší vládou přežije a něco si snad svépomocně vypěstuje. A Právo na to své levicové(?) čtenáře s předstihem připravuje :-).
tony
nepatřím mezi nekritické obdivovatele pana Paroubka,ale v tomto má naprostou pravdu,proto jsem také Právo přestal odebírat,to už není deník který jsem tak rád četl.