Kubánské umění opět v Praze

kuba obraz
27.9.2015 22:28
Od pondělí 21. září do středy 30. září 2015 v prostorách Výstavní síně Nadace ABF probíhá výstava „KUBA“, jedna z doposud největší prezentace výtvarného umění současné Kuby v České republice.

Výjimečnou výstavu pořádají Galerie M54, Velvyslanectví Kubánské republiky v ČR a České centrum fotografie a představují na ní  téměř sto výtvarných děl - olejů, akrylů, kreseb, grafických listů a plastik od třinácti předních kubánských výtvarníků.

Tři malíři Martha Jiménez Pérez, Alberto Moran Socorro a Angel Antonio Alfonso Castillo se výstavy a všech dalších doprovodných programů osobně zúčastní. Jsou plánovány beseda výtvarníků s odbornou veřejností, workshop se studenty uměleckých škol, komentované prohlídky a řada dalších společenských setkání.

Všichni prezentovaní umělci patří nejen doma na Kubě, ale i ve světě k uznávaným autorům a zvláště Martha Jiménez je výtvarnou osobností uznávanou v mnoha zemích všech kontinentů, je držitelkou prestižních ocenění.

Prezentovaná ukázka tvorby současných kubánských autorů je charakteristická svou dynamikou, příznačných latinsko americkým temperamentem, svěžestí barev, různorodostí námětů i uměleckým zpracováním. Výstava bude pro návštěvníky jistě milým překvapením a zaujme právě svým optimistickým vyzněním a pozitivním nábojem.

Na „Ostrově svobody“ začíná docházet k uvolňování režimu. Kuba normalizuje vztahy s USA vedoucí k obnovení diplomatických styků, přijíždí papež František. Kuba se prostě snaží vyjít ze své izolace a zařadit se do celosvětového dění. Jednou z cest jsou i styky v oblasti kultury. Tato výstava jistě takovým krokem je. V Praze potrvá do 30. září a potom se přestěhuje do Karlových Varů.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.