LEV 21 jde do evropských voleb v čele s Jiřím Paroubkem a heslem Mé odhodlání – Vaše budoucnost

18.3.2014 15:28
V úterý odpoledne představil za přítomnosti médií veřejnosti lídr strany LEV 21 – Národní socialisté Jiří Paroubek oficiální kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. Stranu v květnových volbách povede sám Paroubek. Hned za ním se na kandidátce umístil ekonom spolupracující se Světovou bankou Filip Drapák.

Klademe si za cíl získat ve volbách dva mandáty,“ uvedl mimo jiné bývalý český premiér Jiří Paroubek. Na tiskové konferenci se veřejnosti představil i další kandidáti strany, například místopředsedu LEV 21 Petra Michka, manažerku krajské organizace Kateřinu Průdkovou či profesora a lékaře Ivana Šterzla.

Podle Jiřího Paroubka se strana hodlá v předvolebním boji zaměřit především na čtyři témata. „V našem programu se zabýváme řešením vysoké nezaměstnanosti a tvorby pracovních míst, dále zvýšením kvality života a životní úrovně lidí, ochrany spotřebitele a za čtvrté klademe důraz na boj proti kriminalitě a terorismu,“ vyjmenoval klíčové oblasti Paroubek.

Pro Českou televizi Jiří Paroubek shrnul i politické cíle, které si strana v rámci Evropského parlamentu klade. „Budeme prosazovat celostátní referendum k dostavbě dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín. Dále budeme usilovat o promyšlené posilování federativních prvků evropské integrace s rozumným rozdělením kompetencí mezi orgány EU včetně Evropského parlamentu a členských států při plném respektování oprávněných českých národních zájmů,“ řekl lídr strany LEV 21 pro eurovolby Jiří Paroubek.

Strana pro volby zvolila heslo „Mé odhodlání – Vaše budoucnost“ a u příležitosti voleb byly aktualizovány i webová stránky www.paroubek.cz, kde je mimo jiné umístěn zkrácený i celý program strany či kandidátní listina včetně profilů kandidátů. Jiří Paroubek také potvrdil, že se v následujících týdnech chystá na návštěvu krajů, kde se chce setkat s místními obyvateli a diskutovat s nimi o úzkém vztahu mezi jednáním českých europoslanců a dopady na život běžných občanů.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.